Vergi Dairesi ÖTV ve MTV Borcu Çıkardı.

2011MS1987

Üye
Üye
2017 Yılında Sol bacak kısıtlılığından dolayı otomatik vitesli ötv istisnalı araç aldım.Lakin bulunduğum ilde bu konuda en az her türlü yokuş yapılarak en az 5ay olmak üzere sorun yaşamıştım ve özelge vermiştim onu da reddetmişlerdi.Tüm bu olaylar yaşanırken İstanbul seyahatim sırasında Farklı bir ilden Yani İstanbuldan araç baktım ilgli bayi vergi dairesiyle görüştü ve olur dedi daha sonrada vergi daireside kabul etti ve indirimli aracımı aldım.Aracımı aldığım içinde özelgeye itiraz edip dava açmadım.

Şimdi ise başımdan şöyle birşey geçti.Engelli raporum(2 yıllık) 2019 haziranda bitmiş hiç dikkat etmedim.Ekim 2019 da süresiz oalrak yeniledim.Fakat Bulunduğum ilin vergi dairesi 2 dönem olmak üzere MTV Yanstıttı.Bende aradaki 4 aylık boşluk için 12 aylık MTV Yansıtılmasının Aidl olmadığına dair itirazda bulundum yine aynı memurlar aynı zihniyet gerekli yokuşları yaptılar azarlamalar vs.. cabası.İtirazı reddettiler.Bende bu duruma tekrar itiraz ettim ve karşılaştığım kötü muameleyide belirttim ve şikayet dilekçesi verdim.

Bunun üzerine bulunduğum il vergi dairesi aradan 3 yıl geçmiş İstanbul vergi dairesine yazı yazarak bizim reddedilmiş özelgemiz var siz nasıl indrim yaparsınız tarzı bir yazı yazmış anladığım kadarıyla ve şimdi istanbul vergi dairesi nakil vasıtalarm müdürlüğü aradaki ÖTV farkını Kdv fARKINI VE mtv indirimi iptalini talep ediyor.Bana vergi zaiyatı şeklinde ödeme emirli ihbarname geldi.Buna itiraz etmem ve idare mahkemesine dava açmam gerekiyor.Bu konuda hukuki oalrak bana yardımcı ve destek olacak arkadaşlar varmıdır.Ehliyetimde sadece otomatik vites araç kullanabilir ibareli yeni engelli ehliyetlerinden.Raporumdada sol alt ekstremitede güç kaybından bahsediliyor.Aynı zamanda özel tertibatlı araç kullanır ibaresi var.

Acil olarak hukuki yardım ve destek bekliyorum maddi durumum uygun değil.

111.jpg 222.jpg

İsen Buga

Üye
Üye
Elimden bir şey gelmiyor. Bu konuda tecrübeli avukat gerekiyor. Maddi konusunda anlaşacağın avukat..

Tekerlekli Sandalye