Vergi dairesine başvurdum. Rapor oranım düşürüldü?

erdinç koç

Üye
Üye
2010 yılında kamuya yüzde 40 raporla engelli memur olarak atandım 2014 yılında vergi indirimi için vergi dairesine müracaat ettim hastaneye sevk ettiler heyet raporumu yüzde 15 e düşürdü şimdi ne yapmam gerekir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hastanemi oranınızı düşürdü yoksa Ankara'mı?

erdinç koç

Üye
Üye
engelli indirimi

Hocam çok özür dilerim size cevap yazamadim raporu ankarami düşürdü hastanemi diye sormuştunuz belki hatirlarsiniz kamuda çalişiyorum 2010 yilinda engelli memur olarak atandim engelli indirimine müracaat ettim raporum 40 dan 15 e düşmüştü maliye bakanliği gelir idaresi başkanliğindan gelen cevap aynen şöyle: Tokat devlet hastanesi tarafindan düzenlenen 01/10/2013 tarihli ve 4902 sayili s.k. Raporu merk.sağl.kurulunca incelenmiş yüzde 15/ e karar verilmiştir. Yani raporu hastane verip ankaraya göndermiş geçerliliği 1 yil / hocam eski raporumda sürekli ibaresi var birde kamu personeli için vergi indirim belgesine ihtiyaç yokmuş diye duydum doğrumudur ilginize çok teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi belgesi alama zorunluluğu sadece 1 ekim 2008 öncesi işe başlayan SSK mensubu engelliler için geçerli. Bunun dışında bağ-kur veya emekli sandığı çalışanı engelliler için sakatlık indirimi alma zorunluluğu yok. İsteyen alır isteyen almaz. Bana kalırsa bu işi fazla kurcalamayın derim. Vergi indirimi alacağım olmadık şeylerlede karşılaşabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye