Vergi indirim belgesi almak istiyorum acaba bilen yardımcı olmak isteyen bakabilir mi

Ben 2004 yılının 10 uncu ayında süresiz rapor aldım.Orjinalini işe girerken vermiştim.Vergi indiriminden yararlanmak için Ankara'da Ulus'da vergi valiliğin içinde Özürlü emekliliği ile ilgili birime başvuru yapmaya gittim.Raporumun fotokopisi mevcuttu onu kabul etmediklerini aslı gibidir kaşesi yaptırmamı yada noter onaylı fotokopisi olması gerektiğini belirttiler.Ben de bu durum karşısında Ankara Numune Hastanesinden aldığım rapor için aslı gibidir yaptırmak için sağlık kurulu raporu bölümüne gittim.Girişteki görevliye durumu izah ettim.Elimdeki fotokopiyi istedi bunun tarihi geçmiş aslı gibidir yapılmaz yeniden rapor almamı belirtti.Kendisine raporun sürekli olduğunu bunu yenilememe gerek olmadığını ilettim,raporun resmi evrak olması nedeniyle saklanma süresinin geçmediğini ve aslı gibidir yapılmasını istememe rağmen yeniden rapor alınması konusunda ısrar ettiler.Durum hakkında Başhekimlik ile görüşmek istesem de görüşemedim.Çünkü vaktim sınırlı idi (işten izin almıştım) ve danıştığım diğer görevlilerde Başhekimliğin bir şey yapamayacağını Sağlık Kurulu Bölümündekilerin bu durumu daha iyi bildiğini belirttiler.Ben hastaneden ayrıldım.

Raporun aslını iş yerimden (Bankadan) binbir güçlükle temin edip edip aslı gibidir yaptırdım.Ulus daki başvuru yaptığım yere tekrar gittim.Bu başvurumu alan kişi daha önceki kişiden farklı idi.Başvuru için götürdüğüm noter onaylı raporumun kabul edilmediğini yeniden rapor çıkartmam gerektiğini hastaneye yönlendireceklerini belirttiler.Ben ne kadar ısrar etsem de görevli raporun eski olduğu fikrinden uzaklaşmadı.Beni Atatürk Hastanesine sevk ettiler.Ben yeniden rapor almak için hastaneye başvuru yapmadım.Yeniden başvuru yaptığımda biliyorum ki raporun derecesi düşürülecek ve vergi muafiyeti tanınmayacak.

Benimle aynı durumda olan arkadaşlar var mı? Eğer var ise nasıl bir yol izlediler.Bu işlerden anlayan bilen kişiler bana yardımcı olabilir mi?

Geri