vergi indirim belgesi ile emekliligi hak edermiyim

sayın arkadaslarım merhaba hersey gönlünüzce olsun öncelilikle size aynen raporumum ankara merkez saglık kurulundan gelen yazıyı yazıyorum acaba bu belge benim prim ve yıllarımı doldurdugumda emekli olmamı saglarmı cok tereddürtteyim acıkcası bilgisizim yardım ederseniz sevinirim önce saglık raporumu aynen yazıyorum.özürlü saglık kurulu raporusonucu rapor kullanım amacı:2022 yasa ve tüm özürlü haklarından yararlanmak icin teşhis:atipik psikoz agır özürlü :hayır süreklidir :hayır calısamıcagı alanlar :1 yıl kontrölü uygundur fonksiyon kaybı :%45 rapor tarihi :10.01.2012 neticesi :atipik pskoz (tedavi ile işlevselligi kısmen düzelebilen) oranı %45 ben bu saglık raporumu deftardarlık aracılı ile vergi indirimi almak icin ankaraya gönderdim gelen sonucu yazıyorum konu : özürlü indirimi işyerinizde calısan .......... oglu ......... dogumlu ............. hakkında ...............hastanesinden 10.01.0212 tarihinde düzenlenen ......sayılı rapor gelir idaresi baskanlıgı merkez saglık kurulu tarafından incelenmiş alınan 28.02.2012 tarih ve..................... sayılı yazıda calışma gücünün % 45 ini kaybettiginin tespit edildigi bildirilmiştir. adı gecen ücretlinin vergilendirilmesinde basvuru 14.01.2012 tarihinden itibaren , 193 sayılı gelir verg,isi kanunun 31 inci maddesinde ücüncü derece özürlü hizmet erbabı icin belirlrnen indirimden faydalandırılması gerekir bilgilerinizi geregini rica ederim aynen bu sekilde arkaslar simdi sormak itedigim vergi indirim belgemde raporumum 1 yıl sonra kontrolü oldugu halde herhangi bir zaman süre kontrol yok bunun anlamı sürekli oldugunu belirtir bu özürlü indirimi ile emekli olabilirmiyim birde saglık raporumuda yazan kontrol tarihinden sonra tekrar vergi indirimi icin göderecekmiyim bildigim kadarıyla ben bir kere özürlü indirimi aldım bu bakimidir saygılarımla

benim raporumda sürekli olmasına rağmen %58 (piskolojik) vergi dairesinden sürekli her yıl tekrardan kontole girmem konusunda yazı gelmektedir. ben bunu vergi dairesine ve sgk ya sorduğumda erken emeklilik için herhangi bir engel teşkil etmediğini. ancak eğer ilerleyen yıllarda rapor yüzdemin %40 altına düşmesi durumunda ne olacağını bilmediklerini belirtiler.

ancak her yıl rapor almak bana zor gelsede yinede her yıl sürekli olan raporumu yeniletmek zorundayım. bürokrasi en cici halinde.

sayın marcus kontrol yazısı nereden geliyor anlayamadım. bana 8 aydır hicbir yazı gelmedi sen saglık raporu kontrolümü diyosun.hangi kurum yolluyor yazıyı biraz acarmısın

sayın marcus kontrol yazısı nereden geliyor anlayamadım. bana 8 aydır hicbir yazı gelmedi sen saglık raporu kontrolümü diyosun.hangi kurum yolluyor yazıyı biraz acarmısın
kusura bakma yazıyı yazarken bir yandan iş yapıyordum tamtoplayamamışım. ben her yıl raporumsürekli olmasına rağmen maliye bakanlığı tarafından yeniden rapor çıkartmam isteniyor.

her yıl kontrol yazısı göderiliyormu yani her yıl vergi indirimi icin mi basvuruyorsun yoksa sadece saglık raporunu kontrol ettiyorsun lütfen daha acıklayıcı bilgi veriğrmisin sayın yöneticim

her yıl vergi indirimi için sıfırdan başvuruyorum ve her yıl bu başvuru için sıfırdan sağlık raporumu tekrardan çıkartırıyorum

peki marcus bey bana 9 aydır hicbir evrak gelmedi deftarlıktan gelmedigide olabilrmi bana önericegin nedir konrol kagıdı gelmezse ne yapayım hicbirseyi kurcalamayımmı aslında biz bi kere vergi indirimi aldık sürekli olarak ben ankara vergi indiriminide aradım bana burdaki doktorlar senin hastalıgını sürekli olarak görmüs ve sürekli vergi indirimi almışsın senin bizle bi işin kalmadı artık emekliligin geldiginde kontrol muayenesini sgk koyar yada koymaz dedi seni neden her yıl ugrastırıyorlar anlamadım fakat vergi indirim belgende kontrol yazıyorsa iş degişir bildigim kadarıyla o zamzn kontol yaptırıp tekrar basvuracaksın maliyeye cevaplarmısın tesekkürler kader arkadasım

şimdi sana maliye bakanlığından yukarda yazdığın yazı geldi değil mi o geldiyse şu anda bir yıl için rahatsın o yazının 1 yıllık süresi dolmadan raporunu yenilet ve vergi dairesine götür senden işyerine doldurmalrını istedikleri bir yazı alacaksın o yazıyı ilşşyerine doldurtup elden yine vergi dairesine götür.

zaten bu işlemleri yaptığın için aşinasındır artık her yıl yapacaksın.

marcus arkadasım bence sen yanlıs yaoıyorsun hem sürekli vergi indirimin var hemde hersene kontrole gidiyorsun ankara maliyeden onayı almıssın ama maliye sana vergi indirim belgene kontrol koymussa o baska bence sen ara benim gibi ben aradıgımda bizimle işin kalmadı dediler sgk yada sordum bizim icin saglık raporunun bi önemi yok dedi vergi indirim belgen varsa iş bitmiştir dedi vergi indirim belgesi bi defaya mahsus alınıyo üzerine konrol tarihi koymuslarsa senin gibi yapmak lazım ama benim kontol falan yok

slm ben vergi indirimeden emekli oldum 1 yıllık kıntrol muyanesi ile 1 yıl sonra hast

sayın arkadaslarım merhaba hersey gönlünüzce olsun öncelilikle size aynen raporumum ankara merkez saglık kurulundan gelen yazıyı yazıyorum acaba bu belge benim prim ve yıllarımı doldurdugumda emekli olmamı saglarmı cok tereddürtteyim acıkcası bilgisizim yardım ederseniz sevinirim önce saglık raporumu aynen yazıyorum.özürlü saglık kurulu raporusonucu rapor kullanım amacı:2022 yasa ve tüm özürlü haklarından yararlanmak icin teşhis:atipik psikoz agır özürlü :hayır süreklidir :hayır calısamıcagı alanlar :1 yıl kontrölü uygundur fonksiyon kaybı :%45 rapor tarihi :10.01.2012 neticesi :atipik pskoz (tedavi ile işlevselligi kısmen düzelebilen) oranı %45 ben bu saglık raporumu deftardarlık aracılı ile vergi indirimi almak icin ankaraya gönderdim gelen sonucu yazıyorum konu : özürlü indirimi işyerinizde calısan .......... oglu ......... dogumlu ............. hakkında ...............hastanesinden 10.01.0212 tarihinde düzenlenen ......sayılı rapor gelir idaresi baskanlıgı merkez saglık kurulu tarafından incelenmiş alınan 28.02.2012 tarih ve..................... sayılı yazıda calışma gücünün % 45 ini kaybettiginin tespit edildigi bildirilmiştir. adı gecen ücretlinin vergilendirilmesinde basvuru 14.01.2012 tarihinden itibaren , 193 sayılı gelir verg,isi kanunun 31 inci maddesinde ücüncü derece özürlü hizmet erbabı icin belirlrnen indirimden faydalandırılması gerekir bilgilerinizi geregini rica ederim aynen bu sekilde arkaslar simdi sormak itedigim vergi indirim belgemde raporumum 1 yıl sonra kontrolü oldugu halde herhangi bir zaman süre kontrol yok bunun anlamı sürekli oldugunu belirtir bu özürlü indirimi ile emekli olabilirmiyim birde saglık raporumuda yazan kontrol tarihinden sonra tekrar vergi indirimi icin göderecekmiyim bildigim kadarıyla ben bir kere özürlü indirimi aldım bu bakimidir saygılarımla

vergi indirimden gelen rapura sigorta itiraz edermi

Geri