Vergi indirim belgesi sonucu ne zaman gelir?

albaysusi

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar 29.09.2014 de izmir maliye,ye vergi indirimi için baş vurdum 10.11.2014 ankara süresiz onayladı.Fakat bu tarih oldu vergi indirim belgem hala gelmedi.izmir maliye,ye gittim belgeyi şirket,in merkezi İstanbul,a göndermişler.Vergi indirim belgesini almak için ne yapabilirim.Şimdiden teşekkürler

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam albaysusi,

Vergi indirim belgesi başvuru tarihinizden itibaren yaklaşık bir ay içinde çalıştığınız işveren adresine 2 nüsha olarak gönderiliyor. Birisi sizde kalmak diğeri işverende olmak üzere iki asıl olarak. Son dönemde vergi indirim hakkına başvuran arkadaşlarımın hepsinin işyeri adresine gönderildi hemde aldıkları engelli raporuyla aynı orana sahip olarak. Rapor indirimi uygulanmıyor artık bu sayede engelli çalışan hakettiği engelli vergi indirim hakkına sahip olabiliyor.

Sizin durumunuz hayli gecikmiş ve aslında onaylanmadığı yönünde bir olumsuzluk yaşadığınızı düşünüyorum.

albaysusi

Üye
Üye
cevap için teşekkürler izmir maliye,ye gittiğimde süresiz onaylanmış maliyedeki memur bayan onaylandığına dair küçük bir kağıt verdi %59 olarak süresiz onaylandı yazıyor.Bence şirketin bir oyunu şirkete belgeyi almaya gidiyorum şirket müdürü İstanbulu arayıp belgenin gelmediğini sordu gelmemiş dedi.Ve şirketin ihale süresi doldu yakında gidecek ben vergi indirim belgesini almak için İstanbul güneşli,ye gitmek zorunda kalacağım onun için şimdi ne yapmam gerekiyor.Yardımlarınızı bekliyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Valla vergi indirimi belgesiyla alakalı bir sorununuz yok. Onaylanmış belgeniz. Bundan sonrası şirketle sizin aranızdaki iş..

Tekerlekli Sandalye