Vergi indirim belgesinde psikiyatrinin önemi

seranko

Üye
Üye
merhaba
ben 10 yıldır insilüne bağımlı tip 1 diyabet ve hipertansiyon hastasıyım.
İnsilün dışında şeker hastalığım ve hipertansiyon için de birçok hap kullanıyorum.
İlaç kullanım raporlarım var.Yüksek şekerden 10 gündür hastanede yatıyordum dün taburcu oldum.
Vegi indirim belgesi almak için yattığım hastaneye maliye aracılığı ile başvurdum.
Doktorum Diyabetten % 30 , hipertansiyondan % 10 verdi..
Göze gittim.. Göz diplerinde kanlanma var dedi ve rapora sağlam/özür yok yazdı bir de "fundus-backgroun diabetic retinopati" şeklinde not düştü .
psikiyatriye gittim önce psikikolog görecek dediler.ona gittim MMPI testini yaptı.Test sonucunu 2 gün sonra perşembe günü alacağım. Ben gerek görürsem psikiyatriye göndereceğim dedi.
İşyerimizde birçok sıkıntı var. Bunlardan dolayı çok strese giriyorum.Çalıştığımız işyeri özelleştildi. Şu an sadece KAR amaçlı çalışmaya ağırlık veriyorlar ve her fırsatta 30 yaşın üzerindeki personeli istemediklerini (maliyet yüksekmiş) üzerine basa basa söylüyorlar ve her türlü yıldırma politikası uyguluyorlar. Alın tazminatınızı gidin diyorlar.Tazminatı alıp gitmek kolay da yaş beklerken ne yiyip ne içeceğiz bunu düşünen asla yok. Gün ve primlerim dolu sadece yaşı bekliyorum. 2 ay sınra 44 e gireceğim. 6 yıl yaştan bekliyorum.
Tek kurtuluşum bu rapor. Psikiyatri doktorundan nasıl ve ne kadar alabilirim .. Veya gidebileceğim başka bir branş var mı ?
Kendi dahiliye doktorum da beni hastaneye her yatırışında senin şekerinin böyle fırlamasının en büyük nedeni stress / işi değiştireceksin diyor.. İşyerimiz içinde gidebileceğim başka bir kısım da yok çünkü her kısmı kendi içinde de özelleştirdiler. Tek çıkış yolum emeklilik ve kapı :(
Bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.. Teşekkürler

Moderatörün son düzenlenenleri:

fatih eşiyok

Üye
Üye
merhaba engelli erken emekliliginden yararlana bilmeniz icin yüzde 40 rapor almanız gerek mektedır.aynı sekılde vergı ındırım belgesıde almanız gerekiyor.vergi indirim belgesi icinde yüzde40 ve üzeri bir rapor almanız aldıgınız raporunda ankara maliyeden onaylanması sart.
sizin durumunuza gelirse birden cok hastalık ve sakatlıkta verilen rapor oranları balthazar formulu ile hesaplanarak nihayı rapor oranı tespıt edilir.balthazar formulune göre yüzde 35 anca verilir.psikiyatriden alacagınız rapor sakat sutatüsün sayılıp sayılmıyacagınızı belirler bu üç hastalıktan yüzde 40 ve üzeri bir rapor alırsanız engelli erken emekliliginden yararlanırsınız.pşikolojık hastalıklarda hangı oranda rapor verilecegini söylemek cok zor en dogru kararı doktor verecektır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Psikiyatrik hastalıklarda rapor oranı hastalığın kişide ki seyrine, beyinde yaptığı etkiye göre değişir. Dolayısıyla bu konuda d.r un detaylı incelemesi gerekiyor. O yüzdende net bir oran veremeyiz.

Son düzenleme:

abazali

Üye
Üye
kardeşim pisikiyatriden rapor almak cok zor hastalıgın teşhisinide koymak zor.ben derimki sana hastaneye yat seni takip etsin pisikolog ondan sonra degerlendirir yok sa pisikiyatri kolay kolay rapor vermez sana.ben rapor aldım ama cok süründüm hastane kuyruklarında allah yardımcın olsun

M

mavibalina2012

Guest
Psikiyatri bölümden rapor alındığı zaman heyettede vergi indiriminde de düzeleceğiniz kanısı ağır bastığından rapor verilse bile genellikle süreli raporlar kontrol ibareli konulur. O yüzden hastalığınız kalıcı ise bunu doktorunuzla görüşün ancak çok ağır durumlarda raporunuz süreklilik kazanır...Sağlıcakla kalın...

Tekerlekli Sandalye