Vergi indirim belgesinde yazmayan kontrol tarihi sonra yazı ile gönderilirmi

alksgn

Üye
Üye
vergi indirim belgesinde kontrol tarihi yazmıyor daha sonra ayrı bir ek yazı olarak gönderilirmi halil bey yardımcı olabilirmisiniz saygılarımla

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporda kontrol şerhi yoksa daha sonra neden gönderilsin?

alksgn

Üye
Üye
sürekli olmayan raporla alınan vergi indirimi bakimi

halil bey ben sürekli olayan raporumla vergi indirimi alıyorum acaba bu bakimidir yoksa gecicimidir saygılarımla indirim belgemde kontrol ibaresi yok cevabınız icin tesekkür ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anlamadım soruyu. Vergi indirimi için aldığın rapor süreli rapor mu?

alksgn

Üye
Üye
halil bey özürlü raporumda süreklidir bölümünde hayır ibaresi var birde ben raporumu bursa devlet hastanesinden aldım fakat vergi indirim belgesinde uludag arastırma hastanesinden alınan rapor incelenmiş olup baslangıc tarihi 14.01.2012 den itibaren 3. derece vergi indirimminden faydalandırılmasına karar verilmiştir yazıyo.merak ettigim süreklidir bölümüde hayır ibaresi olması vergi indirimimi gecersiz kılarmı yoksa bakimidir emekliligimde faydası olurmu bildigim kadarıyla vergi indirim belgesinin en büyük avantajı bir kereye mahsus alınması

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi belgesi bir kereye mahsus alınırda raporda sürelidir ibaresi varsa o süre dolunca yenilenmesi gerekir. Ama senin durumun biraz farklı raporun süreli ama vergi indirimi belgende süre belirtilmemiş. Bu durumda net bir şey söyleyemiyorum. Benzer durumu yaşayan arkadaşlar varsa konu altında konuya dair tecrübelerini paylaşırlarsa çok daha sağlıklı olur.

alksgn

Üye
Üye
halil bey ben ankara maliyeyide aradıgımda vergi indirimin sürekli oldugunu söylediler acaba benim raporum devlet hastanesinden gidip uludag arastırma hastanesinden kontrol edilme olasılıgı varmı benim anlamadıgım bir konuda bu niye devlet hastanesinden alınan rapor vergi indirim belgesinde uludag arastırma hastanesi yazar.böyle durumda olan arkadaslar paylasınlar sizinde dediginiz gibi

alksgn

Üye
Üye
maliye vergi indirim tel görüsmesi hakkında

merak eden arkadaslarbugün maliye indirim memurunu aradım ve su soruyu sordum hastane raporum sürekli degil fakat sizin vergi indirim belgesinde süre ve kontrol serhi yazmıyor aynen verdigi cevap su buradaki doktor kurulumuz raporunuzu inceliyor ve nihayi kararı veriyor eger kontol srhi veya süre belirtmiyorsa gelen vergi indirim belgesinde indiriminiz sürekli ve emekli günü geldiginde herhangi bir rapor daha istenmiyor cünkü bir kereye mahsus bu indirim belgesini alıyorsunuz

Tekerlekli Sandalye