Vergi indirimi 1 defaya mahsusmu alınıyor

salvodor

Üye
Üye
Halil kardes bişi soracaktım ya bu vergi indirimi olayı . şimdi diyelim vergi indirimi aldık da sonra çalıştımız işten ayrıldık ve istege baglı sigorta ödemeye basladık emekli olurken sence istege baglı ödeme ile emekli olursak bi fark olur mu
yada emekli günümüze yakın tekrar vergi indirimi almak gerekir mi . işin acıkcası ,bu vergi indirimi 1 sefere mahsus mu alınıyor .

vergi indiriminde Adli tıpın verdi rapor gecerli olurmu.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi belgesi bir kere alınır. Emeklilikte yeniden rapor istenmez. Adli tıpın verdiği rapor geçerli olurmu yada kabul ederlermi bilmiyorum. Birazda şansa kalmış. Bazen yok yere yeniden rapor isteniyor.

salvodor

Üye
Üye
peki bir kereye mahsus vergi indirimi aldıktan sonra işten çıkıp isteğe bağlı sigorta ödemeye devam edilse 4a dan 4b ye geçiş olsa emekliilik günlerini bu şekilde tamamlayıp emekli olmada bir sorun yaşanır mı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Son 7 yıla bakılır. Son 7 yılda hangi kuruma daha fazla prim ödenmişse o kurumun engellilere öngördüğü emeklilik süresine göre emekli olursunuz. SSK ise ssk lı engelli statüsü, bağ-kur ise bağkur'lu engelli statüsü gibi gibi...

salvodor

Üye
Üye
çok saol hocam verdin bilgi cok yararlı oldu .Tesekkür ederim

salvodor

Üye
Üye
Yalnız bir sorunum daha oluştu.''Şu anda SSK`ya isteğe bağlı prim ödeyenler ve SSK`dan emekli olacak kişiler, eğer 1 Ekim 2008 gününden sonra isteğe bağlı sigortada 3.5 yıl ve daha fazla prim öderlerse; diğer anlatımla 1.260 günden daha fazla prim öderlerse SSK`dan emekli olma haklarını yitirip Bağ-Kur`lu imiş gibi emekli olmakla karşı karşıya kalacaklar.''diye ifadeler okudum.benim isteğe bağlı ödemem şu anda 1335 gün yani 3 yıl 7 ay olmuş.Ben şimdi son 7 yıla dayalı olarak 4 yıl çalışan sigortası yani 4a ödesem,3600 günle malulen emeklilik şartını taşıyan emekli olabilir miyim.Yoksa ne olursa olsun bağkur lumu emekli olacağım.

Tekerlekli Sandalye