Vergi İndirimi alamadığım için engelli emekliliğinden yararlanamıyorum...

ZEKİ KAYGUSUZ

Üye
Üye
arkadaşlar iki arada bir derede kalmış durumdayım şöyleki %45 raporla 4 yıl önce ssk lı olarak bir işyerinde çalışmaya başladım gecen yıl vergi indirimi almak için muracaat ettim hastane %45 lik raporu %40 a indirdi bişey demedik indirsinler bakalım dedik. daha sonra %40 lık rapor ankara maliyeye gitti bu sefer olana inanamazsınız ankara %40 lık rapora %35 verdi.
rapor oranım 40 ın altına düştüğü için engelli emekliliğinden yararlanamıyorum. kaldım ortada ne yapacağımı şaşırmış durumdayımm devlet bana sen sakat değilsin diyor başka iş yerine gitsem sen sakatsın işe alamayız diyor. devlet sakat saymadığı için emeklilik günüm geldiği zaman emekli olmayacağım normal sağlamların ödedikleri primleri ödemem lazım ma öte yandan ben sağlam da değilim bana bi yol planı çizermisiniz bu durumda ne yapmalıyım nereye başvurmayılım lokman ayvaya mektup yazdım cevap alamadım başka ne yapabilirim yardımcı olun lütfen

hizmetkar

Üye
Üye
merhabalar güzel karedşim raporu hangi özür gurubuna göre aldın rahatsızlığın ne raporunda süreklidir ibaresi varmı

ZEKİ KAYGUSUZ

Üye
Üye
merhaba kardeş valla raporımda süreklidir yazıyodu ama vergi indirimi için başvurduğumda yeni rapor istendi ordada yüzde 40 verdiler ve sonra ankara yüzde 35 e düşürdü ne yapacağımızı şaşırdık

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba Zeki, "sakatlık oranı cetveline" göre kendine haksızlık edildiğini düşüyor ve verilmesi gereken oranın altında bir oran verildiğine inanıyorsan bir dilekce ile birlikte karara itiraz edebilirsin. Yok eğer itirazdan da bir sonuç alamazsan hukuki sürec başlatmaktan başkada şansın. yok.
Benzer tartışma: http://engelliler.gen.tr/f12/vergi-...di-emekli-olamiyorum-ne-yapmam-gerekiyor-510/

Tekerlekli Sandalye