Vergi indirimi alarak emekli oldum. Ancak her yıl kontrol muayenesine tabiyim?

karasu68

Üye
Üye
sayın yetkili

ben 2000 yılından beri MS HASTASIYIM ve 2000-2006-2009 yıllarında 3 atak geçirdim ve en son 2009 yılında ssk okmeydanı hastanesi yattığım sırada yapılan tetkikler sonucunda MS HASTASI olduğumu tanısı kondu ve o günden beri ms hastalığı ile ilğili REBİF İSİMLİ iğne ilaç kullanmaktayım haftada 3 gün ayda 12 defa iğne olmaktayım.bu iğnelerim kutusu 1750 tl sgk karşılıyor.şimdi asıl soruma gelmek istiyorum. 2010 yılında bir işyerinde şöför olarak çalışırken sgk ok meydanı hastanesinden %57 oranında özürlü sağlık raporu aldım ve bu raporla vergi dairesini başvurdum vergi indirimi aldım.daha sonra bu özürlü saglık raporu ve vergi indirimi aldığım yazı Kadıköy sgk baş vurdum.baş vurduğumda 20 senelik sigortam ve 6150 ödenmiş iş günüm vardı.sgk 8 sene yaşı beklemeden beni emekli etti.yanlız vergi dairesi bana kontrol muayenesi tarihi koydu.emekli olurken 2010 yılında almış olduğum %57 oranınadaki 2 yıllık özürlü saglık raporumu özür oranını kabul etti fakat raporum 1 yıla düşürdü. 2011 de tekrar özürlü saglık raporu aldım %55 oranında ve 5 yıllık raporumu tekrar kontrol muayne günü 1 yıla düşürdü. Ankara gelirler daire başkanlığı merkez saglık kurulu özürlü saglık raporumu her seferinde 1 yıla indiriyor ve her sene rapor almak zorundayım.ve rapor alırken 3 aç uğraşıyorum bu sırada maaşımı ve kesiyorlar sağlıktan yaralanamıyorum.iğnelerimi alamıyorum.şimdi tekrar 1 20 gün önce kontrol muaynem vardı tekrar özürlü saglık raporu aldım ok meydanı sgk hastanesi bana bu sene sanki MS hastalığının tedavisi varmış gibi özür oranım % 40 düşürdü yanlız raporumu kronik hastlık diye ve süresiz diye verdi.şimdi bu benim raporum ankara gelirler daire başkanlığı merlez sağlık kuruluna girecek bunlar bu adam iyileşmiş deyip maaşımı kesebilirlermi?.birde merkez sağlık kurulu sgk hastanesinin vermiş olduğu %40 oranındaki süresiz özürlü sağlık raporunu yine 1 yıla düşürme yetkileri var mı.

teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aslına bakılırsa vergi indiriminde "hastanenin verdiği" oran geçerlidir diye verilmiş mahkeme kararı var. Dolayısıyla ankaranın oranın düşürmesi hukuki açıdan doğru değil. Gel görki burası türkiye ve doğru işleyen bir şeye rastlamak fermana mahsus. Bu arada benim anlamadığım rapor yenileme sırasında neden maaşın kesiliyor? Maalının kesilmemesi gerek.

alakasi

Üye
Üye
kontrol serhi varsa sayet 1/5 ay once hastaneye sevk alirsaniz sikintiya girmez siniz aksitakrirde maas kesilir ayni gun giderseniz normal prosedur 1 1/5ay önce kontrol icin basvurmaniz gerrek ordaki memurlarin uyarmasi gerek fakat kimse kim seye yardimci olqz orda

Tekerlekli Sandalye