Vergi indirimi alarak emeklilik?

klass_66

Üye
Üye
vergi indirimi aldım.. 5800 prim günüm ve 18 senedir yatırıyorum var ama primlerin hepsi bagkurdan yatırıldı aldıgım vergi indiriminden emekli olabilirmiyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hangi sigorta koluna tabisiniz? Ek olarak sakatlık oranınız ve ilk sigorta tarihiniz ay/gün/yıl olarak nedir?

klass_66

Üye
Üye
4b esnaf bagkurluyum 18 yıldır sürekli hepsi bagkurdan yatırıldı hiç ssk dan yatmadı.. ilk sigorta tarihim ise 10.12.1999 da başladı engel oranım:%64

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Çalışma Gücünde Kayıp Oranı yüzde %60 ve daha çok olanlar: 15 yıl, 3960 gün sigortalılık süresi ile emekli olurlar. Sizde bu süreye tabisiniz.

klass_66

Üye
Üye
vergi indirimi aldım.. 5800 prim günüm ve 18 senedir yatırıyorum var ama primlerin hepsi bagkurdan yatırıldı aldıgım vergi indiriminden emekli olabilirmiyim
4b esnaf bagkurluyum 18 yıldır sürekli hepsi bagkurdan yatırıldı hiç ssk dan yatmadı.. ilk sigorta tarihim ise 10.12.1999 da başladı engel oranım:%64

bagkurda vergi nidirimin olsa bile yararlanamıyacagı söyleniyor ne kadar dogru yani emekli olunamıyormuş

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yukarda size "15 yıl, 3960 gün sigortalılık süresi ile emekli olurlarsunuz" diye yazmıştım. Sizin emekliliğinizişn direk vergi indirimiyle alakası yok. Engel oranınıza göre bu sürede emekli olursunuz. Bulunduğunuz ildeki SGK ya başvurarak emeklilik talebinde bulunabilirsiniz.

nylmz

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba
Ben aranıza yeni katıldım
%55 sürekli 2022 engelli raporu aldım.tip 1diyabet
Kronik böbrek yetmezliği ve hipertansiyondan
Heyete girmiştim.
Sorum şu:vergi indirimi onaylandıktan ne kadar bir süre sonra yaştan emeklilik için sgk ya başvurmalıyız.birde ankara rapor oranını düşürme ihtimali varmı
Şimdiden teşekkür ederim.

SM-G361H cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

klass_66

Üye
Üye
merhaba halil bey size bir sorum daha olacak... ben raporumu hem ankara malıye bakanligi yükse saglık kuruluna yolladım.. hemde ankara kocatepe saglık yüksek kurula yolladım..
maliye saglık kurulunda raporum onaylanmış %64 olarak... Ama kocatepe yüksek saglık kurulu %35 olarak onaylamış.
yani vergi indirimi hakkını elde ettim ama bana esas gerekli olan kocatepe saglık kurulu onaylamadıgı için emekli olamıyorum

5900 prim günüm
18 seneden beri bagkur yatırıyorum primlerin tamamı bagkur üzerinden yattı

bu konu hakkında bilgilerinizi rica ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar merhaba
Ben aranıza yeni katıldım
%55 sürekli 2022 engelli raporu aldım.tip 1diyabet
Kronik böbrek yetmezliği ve hipertansiyondan
Heyete girmiştim.
Sorum şu:vergi indirimi onaylandıktan ne kadar bir süre sonra yaştan emeklilik için sgk ya başvurmalıyız.birde ankara rapor oranını düşürme ihtimali varmı
Şimdiden teşekkür ederim.

SM-G361H cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Hamgi sigorta koluna tabisiniz. (ssk bağkur, emekli sandığı) ve ilk sigorta tarihiniz nedir.

[MENTION=18314]klass_66[/MENTION]
Neden raporunuz iki farklı sağlık kuruluna gitti anlayamadım?

klass_66

Üye
Üye
hocam çünkü ben vergi indirimiyle emekli olunuyor diye düşünmüştüm bana bagkurlularda vergi nidirmiyle emekli olunmaz dediler bende sgk nın sevkiyle aldıgım raporu kocatepe kurula yolladım 28.maddeden yolladık.. bu yüzden 2 kuruma gitmişti

ben bagkurluyum 10.12.1999 başlangıcım tamamı bagkur üzerinden yattı 5850 prim günüm var

nikomedia

Üye
Üye
halil bey ben vergi indiriminden faydalanmask için evraklarımı vergi dairesinden gönderdim gönderdikten sonra sigortalı çalıştığım işyerinden ayrıldım bu sıkıntı yaratırmı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Keşke sonucu bekleyip öyle çıkış yapsaydınız. Ama umarım bir sorun olmaz.

kutlay

Üye
Üye
Keşke sonucu bekleyip öyle çıkış yapsaydınız. Ama umarım bir sorun olmaz.

Halil bey bugün verdiğiniz ilnk ten maaş hesaplaması yapyım 998.3 lira çıktı emekli olduğumda bu rakam degişirmi 3920 gündem olucam inş daha 10 ayım var olanakadar maaşda iyileşmi olurmu yada yada yükselirmi bu hesaplama nekadar toğru yapıyor hesaplamayı acaba

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
10 İçinde ufakta olsa bir zamn gelir. Yılın ikinci yarısında zam geliyor. Ondan ufak bir fark alırsınız. Maaşınız bin tl üstü olur.

Tekerlekli Sandalye