Vergi indirimi aldım. Hemen emekli olabilmek için ne yapmalıyım?

Selamlar,
2005 yılında %45 oranla vergi indiriminden 3 kademede faydalanmaya başladım.Artan engellilik oranım işime engel olmaya başlayınca yeniden rapor almak için vergi dairesine başvurdum,vergi dairesi beni hastaneye sevketti ve hastanede işlemlerim bitti rapor sonucum %76 çıktı.1 hafta önce hastane personeli raporu ikamet ettiğim ildeki vergi dairesine gönderdiklerini iletti.Bundan sonraki süreç ne oluyor?işlemler ne kadar sürüyor?benim hemen emekli olabilmem bu işlemlerin sonuçlanmasına bağlı.bu süreci hızlandırmak için bir yöntem veya tavsiyesi olan varmı?Ayrıca sonuç gelirse ve ben emeklilik için başvuru yaparsam işyerim emeklilik tazminatını hemen mi veriyor?yoksa emeklilik maaşının bağlanmasınımı bekliyor?son olarak 2. kademeden vergi indiriminden emekli olanlar (%76) aynı işyerlerinde emekli olarak devam edebilirmi?Teşekkür ederim.

Ne zaman emekli olcağınıza dair fikir beyan etmemiz için ilk sigortalılık tarihinizi bilmemiz gerekiyor. İlk sigortalılık tarihiniz ay/gün/yıl olarak nedir?

16 yıl 4 ay ve 3769 gün prim gün sayısıyla emekli olursunuz. Emeklilik işlemleri için bulunduğunuz ldeki SGK il müdürlüğüne başvurmanız yeterli olacaktır. Onlar sizi yönlendirecektir.

Geri