Vergi indirimi alınca emekli olmam gerekmiyor mu?

Merhaba,

Ben % 42 engelliyim 1973 doğumluyum ve 7048 pirim günüm var. İnternet üzerinden SGK kurumuna emeklilik ile ilgili bilgi sorduğumda ilk işe girişim 13.09.1993 yılı olduğundan 20 yıl 50 yaş 5675 gün dolduğunda maaş hakkım olabileceği söylenmiş. Nisan ayında vergi indirimi için raporum Ankara'ya gönderildi, henüz gelmedi. Bu süreyi neye göre değerlendirdiklerini bilmiyorum ve telefonda da açıklama yapmıyorlar. Vergi indirim belgem olması durumunda SGK'ya başvurmam halinde emekli olmam gerekmiyor mu? Ayrıca gelen yazı bilgi amaçlı mıdır, itiraz gerektiren bir durum olabilir mi?

Bilgilerinizi rica eder kolaylıklar dilerim...

Emel hanım size yanlış bilgi verilmiş. 20 yılda değil, 16 yıl hizmet süresi ve 3760 gün primle emekli olursunuz. Telefonda verilen bilgiler baştan savma bilgilerdir. Onlara itibar etmeyiniz.

Ek olarak vergi indirimi almanız anında emekli olacağınız anlamına gelmez. Vergi indiriminin size avantajı bir kereye mahsus alınıyor olması vergi indirimi alanlardan emeklilikte yeni rapor istenmemesi ve her ay maaşınıza yansıyacak 50-60 tl tl lik fark avantajı olur. Bunun duşında emekli olabilmeniz için yukarda yazdığım sürelerin dolması gerekmektedir.

emel hanım vergi indirimi onay lanır ise emeklilik dilek cesini vere bilirsiniz prim ve yılınız fazlası ile yeterli ayrıca vergi indirimi ile emekli olduktan sonra calış maya devam edebilirsiniz emekli maaşınız ı alarak maaşınız kesilmez sgk ya bildirim yaptıktan sonra iki maaşı aynı anda ala bilirsiniz

Halil Bey,

Bana bu bilgileri yazılı olarak göndermişler, internetten bilgi için mailime istinaden. Sanıyorum engellilik detaylarını dikkate almadan normal çalışan pirimi üzerinden bilgi verdiler. Vergi indirim belgemin gelmesi durumunda 7048 sgk pirim günüme göre emeklilik hakkım doğuyor olacaktır.

Teşekkürler

Geri