Vergi indirimi alıyorum ne kadar emekli maaşı alabilirim

Merhaba Arkadaşlar,

2013 yılı Aralık ayında almış olduğum %74 oranında engelli raporum bulunmaktadır ( Sürekli Rapor ). Vergi indiriminden faydalanıyorum. Raporumu ve Vergi indirimimi Ankara' da ikamet ettiğim için Ankara' dan aldım. Sosyal ağlardan ve çeşitli kaynaklardan edindiğim bilgiye göre 2015 yılı Mayıs ayında Engelli Emekliliği için başvuruda bulunmak istiyorum. Bu arada sigorta başlangıç tarihim 01.Mayıs.1998 Pirim gün sayım ise bugün itibari ile 3416 gün şeklindedir. Yani 17 yılım 1 Mayıs 2015 tarihinde doluyor. 3840 prim günümüde tamamlamak için mayıs 2015 de 151 gün eksiğim kalıyor ve onuda askerlik borçlanması şeklinde ödemeyi planlıyorum.

Size sormak istediğim konu şu ;
T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu ve SSK Emekli Maaşı Hesaplama. Ne kadar emekli maaşı alırım | Ücretsiz SSK Emekli Maaşı Hesabı adreslerinde, gereken bilgilerimi girdikten sonra alacağım emekli maaşı konusunda fark mevcut. Şöyleki ; T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu adresinde alacağım emekli maaşı 784 TL olarak, diğer sitede ise engel oranı belirtmek gibi bir seçenek olduğu için oranımı belirttiğimdede 1041 TL şeklinde bir rakam çıkmaktadır. Aradaki bu farkın sebebi sizce nedir ?

Açıklayıcı olması açısından ,Şu ana kadar yatan toplam ödenek miktarım 146 000 TL' dir. En son aldığım brüt ücret 2140 TL dir. 1998 öncesi ise sadece 133 prim günüm vardır.

Ayrıca emeklilik zamanım geldiğinde bu şartlar altında kötü bir sürpriz ( emeklilik başvurumun reddedilmesi gibi.. ) yaşama ihtimalim inşallah yoktur,,, Dimi ? :)))

Geri