Vergi indirimi başvurum 7 ayda onaylandı

E-ge-men

Üye
Üye
Mrb arkadaşlar Vergi indirimim dün itibariyle onaylanarak elime geçti.7 ay gibi kısa bir zamanda oldu bu.Darısı bekliyen tüm arkadaşlara ama baya bi sabırda gerektiriyor açıkçası.Ayrıca rapor oranı düşürülmemiş %53 olarakta onaylanmış.Belkide hakem hastane olduğundan diyenler var bilemiyorum.

Emel Keleşoğlu

Üye
Üye
Merhaba,

Heyet raporunuzu hangi hastaneden almıştınız ? Benim raporum da nisan ayında Ankara'ya gönderildi, halen bekliyorum...

capsi

Üye
Üye
egemen 7ay gbi oldukça kısa zamanda gelmiş:)) emel hanım demekki sizde biraz beklemeniz gerekiyor..sabır...ALLAH herkezin gönlüne göre versin.

E-ge-men

Üye
Üye
Emel hnm benim süreç uzun oldu dediğim gibi 7 ay gibi bir süre.Raporu İst.Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesinden almıştım.Hakem hastane idi orasıda.19 haziranda elime geçti.20 Haziran itibarı ilede emeklilik dilekçesini verdim SGK.na.1 Temmuz itibari ile emekli oldum.Allah ım bekleyen tüm arkadaşlarımada nasip etsin inş.Uzun zamandır İst dışında bulunduğumdan siteye girmediğim için yeni gördüm mesajınızı..Umarım sizinkiside gelmiştir bu arada.

E-ge-men

Üye
Üye
Sağol arkadaşım.Bekleyen tüm arkadaşlarıma nasip etsin Allah'ım.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam E-ge-men,

Emekliliğin hayırlı ve uğurlu olsun. Darısı emeklilik için mücadele eden tüm arkadaşların başına olsun. Bunca mücadeleden sonra emekliliği haketmek ne güzel bir duygu değil mi? Allah çalışan herkese bu duyguyu yaşatsın dileklerimle,

Emel Keleşoğlu

Üye
Üye
Merhaba,

Benim Ankara'dan raporum halen gelmedi. Geçen hafta Ankara'dan gönderildiğini öğrendim. İnşallah yakın bir zamanda gelir...

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
merhaba,

benim ankara'dan raporum halen gelmedi. Geçen hafta ankara'dan gönderildiğini öğrendim. Inşallah yakın bir zamanda gelir...
............ankaraya gönderildiyse kesin gelir raporunuz emel hanim...:)..bende ankaradayim..(da) yim ondan biliyorum...BENCE BEKLEMEKTE FAİDE VAR DERİM..........:)

E-ge-men

Üye
Üye
Emel hnm.bana soruyorsanız eğer 23 yıl sigortalı olarak çalıştım.Emekli olduğumdaki prim gün sayım 6750 idi.Ankaradan gönderidiğini söylemişsiniz.Umarım en kısa zamanda elinize geçer.Sağlıkla kalın.

E-ge-men

Üye
Üye
Emel hnm.23 yıl sigortalı olarak çalıştım.Prim gün sayım.6750 idi.Bu hafta olmazsa önümüzdeki hafta elinize geçer sanırım.Ankara dan rapor yola çıktığına göre.Sağlıkla kalın.Allah'ım herkese gönlünden geçeni nasip etsin inş.

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
BU VERGİ İNDİRMİNE herkes başını vurduda bi ben vuramadım harbiden bu iş nasıl oluyo ya bilgilendirirseniz müteşekkir olurum.............ZİRZ nasıl oluyo bu iş............:)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi faal çalışma (aktif olarak çalışan) hayatı içinde olanlar için geçerli. Bildiğim kadarıyla sen çalışmıyorsun polat. Dolayısıylada başvursanda alamazsın.

akaradeniz

Üye
Üye
mrb bende bişey sormask istiyorum vergi indirimi için başvurduğumuzda %40 oranı düşürürse bizim asıl raporda düşürülen oran mı olur yoksa aynımı kalıyor

Emel Keleşoğlu

Üye
Üye
Merhaba,
Kesin olarak bilmiyorum ama vergi dairesi hastanenin verdiği son rapor oranını dikkate alabilir. Düşürülen rapora itiraz etme hakkınız var. Benim Mart ayında aldığım rapor Ekim Ayında Ankara'dan düşürülmeden geldi. 22 Ekim 2013 tarihinde emeklilik için başvuruda bulundum ve 1 Kasım 2013 tarihi itibari ile emekli oldum .Uzun ve sıkıntılı bir süreç ama mecburen yaşanılıyor. Allah herkesin yardımcısı olsun...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Emel Keleşoğlu,

Emekliliğiniz hayırlı, uğurlu olsun arkadaşım, ne güzel söylemişsiniz '' Uzun ve sıkıntılı bir süreç ama mecburen yaşanılıyor.Allah herkesin yardımcısı olsun...'' doğru ama sonucu emeklilik olduğunda inanın buna değiyor. Darısı emeklilik bekleyen tüm arkadaşlarımın başına en kısa zamanda ve en az sıkıntıyla bu sürecin tamamlanmasını diliyorum.

Sağlıcakla kalın, paylaşımla kalın,

Tekerlekli Sandalye