Vergi indirimi başvurusu tecrübelerim

cxxs

Üye
Üye
Merhaba, vergi indirimi başvurusunda başımdan geçenleri ve süreci anlatıyorum.

2014 yılında kalp krizi geçirdim bypass oldum 4 ay sonrada anjiyo ile stend takıldı yaklaşık 1 ay önce vergi dairesine gidip vergi indirimi için okmeydanı hastanesine sevk aldım 1 aylık zorlu bir randevu alma kovalamacadan sonra cuma gününe randevu aldım o gün hastaneye gidip giriş işlemlerini tamamladım ve doktorları gezmeye başladım ilk önce dahiliye bölümüne gittim orda bana tansiyon ilacı kullanıyormusun diye sorduklarında evet dedim doktor HT diye işaretledi ve benden kan tahlili yapmamı istedi kan verdim.sonuçların pazartesi çıkacağı söylendi ve kardiyoloji bölümüne gittim doktora rahatsızlıklarımı anlattım oda forma epikriz raporuna bakarak rapora bişeyler yazdı ve eko istedi eko çekildim.

ef 60 çıktı ardından ekg çekildi ve ortapediye gittim bel fıtığımın olduğunu belirttim ve mr sonuçlarımı gösterdim doktor mr sonuçlarını rapora yazdım ve pazartesi geri dönmek için hastaneden çıkış yaptım.pazartesi tekrar hastaneye gittim tahlil sonuçlarını alıp dahiliye doktoruna götürdüm ona sonuçlara bakarak rapora hipertansiyon ve hiperlipidemi yazdı.evrak işlemlerini tamamlayıp formu kayıt bölümüne teslim etti orda bana saat 13:00 de sağlık kurulu bölümüne gelmemi söyledi saat birde sıramı beklemeye başladım sıra bana geldi evraklarımı aldım evraklara öyle üstten baktım

koroner arter hastalığı:%30
hipertansiyon:%10
hiperlipidemi:%10
bel fıtığı:%8
[/B]

olarak oran verilmiş ve sonuç kısmında %48 olarak yazılmıştı sıra bana geldi içeri girdim heyet başkanı elimdeki raporu alıp inceledikten sonra sürekli yazan kutucuğu işaretleyip imzaladı ve kaşeyi vurdu.
Daha sonra eviss sitesinde 1 ay sonra evraklarımın ankaraya gönderildiği mesajı aldım
Geçenlerde Anlarayı 0312 415 32 05 nolu numaradan aradım telefona çıkan bayan tc ile giriş yapıp raporumun %48 3 derece onaylandığını ve 07.10.2015 tarihinde vergi dairesine gönderildiğini belirtti.

Şu an evraklarımı bekliyorum üstteki yazıları bu işlemlere başlıyacak arkadaşlara kolaylık sağlaması için yazdım dilerim sizin işlemlerinizde benimki gibi olumlu bir şekilde sonuçlanır evraklarım gelsin emeklilik işlemkerine başlıyacam primim 5780 1996 sgk girişliyim. sağlıcakla kalın

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Güncel bilgiler için teşekkürler. Keşke herkes gibi başkalarınıda yol göstermek adına tecrübelerini yazsa.
Sizden emeklilik sürecinde yaşadıklarınızıda yazmanızı bekliyoruz.
Selamlar.

cxxs

Üye
Üye
ok halil bey paylaşırım ankaradan gelen evrak elime ulaşsın.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu arada siz emeklilik için başvurmak için neden vergi indiriminin sonucunun bekliyorsunuz? 1 Ekim 2008 öncesi işe giren SSK çalışanı engelliler vergi indirimi belgesi alamdan emekli olamıyor diğerleri (bağ-kur, emekli sandığı) için böyle bir zorunluluk yok.

cxxs

Üye
Üye
Halil bey ben ilk. Defa engelli raporu alıcam daha önce yoktu ankaradan vergi indirimi ile engelli raporum gelicek

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır ilk defa engelli raporu alacak olmanız ayrı vergi indirimi ayrı bir şey. Dediğim gibi vergi indirimi şartı 1 ekim 2008 tarihi öncesi işe giren ssk'lı engelliler için geçerli.

cxxs

Üye
Üye
ben emekli olamazmıyım halil bey
işe ilk giriş tarihi 1996 yılı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici

cxxs

Üye
Üye
iyi günler Halil bey,
Bugün vatan caddesi vergi dairesini aradım bu ayın yedisinde raporum gönderilmiş ne zaman bana ulaşır diye sorduğumda bu işlemlerin yoğunluk nedeni ile zaman aldığını söyledi
size sorum bu işlemler daha ne kadar sürer tahmini olarak bir bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Söylendiği gibi yoğunlukğa bağlı olarak değişir ama 1 ayı geçeceğini zannetmiyorum.

cxxs

Üye
Üye
Dosya No
TC Kimlik No
Ad Soyad CEM KOÇ
Açıklama İŞLEMLERİNİZ DEVAM EDİYOR ; % ; 48 DERECEYE GİRDİNİZ.
BAŞVURU DURUMUNUZ
09.11.2015 İşleminiz sonuçlandı işyerinize gönderildi ( Dereceye girdiniz )
17.09.2015 Rapor bakanlığa gönderildi cevap bekleniyor
17.09.2015 Rapor bakanlığa gönderildi cevap bekleniyor
09.07.2015 Diğer
Evet arkadaşlar işlemlerim bugün sonuçlanmış ve işyerime gönderilmiş

cxxs

Üye
Üye
Halil bey,
vergi indirimi belgem ve engelli sağlık kurulu raporum geldi.
Dün G.O.P SGK da işlemlerimi yaptım tahsis talep formu,kimlik fotokopisi,sgk döküman,vergi indirim belgesi,engelli sağlık kurulu raporu fotokopisi ile başvurdum engelli formum ve diğer evraklar incelenip yetkili kişi tarafından emekliliğe uygundur yazısı ile 4a sgk emeklilik kayıt bölümüne yönlendirildim.evraklarımı alıp bana bir kart verdiler ve işlemlerimin 2 ay içinde sonuçlanacağı bilgisini verdiler.işlemlerimi sonlandırdım.

Halil bey size sorum engelli sağlık kurulu raporumda doğum tarihim.01.01.1978 olarak girilmiş yıl doğru fakat ay ve gün yanlış bu raporu okmeydanı devlet hastanesinden almıştım oraya gitsem bu yanlışlık düzeltilirmi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Engelli emekliliğinde yaş şartı aranmadığından bunun emeklilik açısından bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum ama başka bir şekilde sorun çıkartırmı bilemiyorum. Hastane düzeltirmi ondanda emin değilim. Bir deneyin isterseniz.

cxxs

Üye
Üye
Halil bey edevlet emeklilik aylık bilgisi düşmüş
AdCEMSoyad:****Doğum Tarihi********Sicil No*********
Aylık Başlangıç Tarihi01.12.2015
Durum Kodu2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı 63.00
2000 – 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı 60.00
2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı 32.02
İntibak Aylık Bağlama Oranı 0.00
2000 öncesi Gün685
2000 – 2008/10 arası Gün 2921
2008/10 sonrası Gün 2156
Toplam Gün5762
Göstergesi9475
Hisse Oranı1/1
Sigortalının En Son Çalıştığı SektörÖzel
Aylık Tutarı Birikmiş Aylık Tutarı:0
Ek Ödeme Tutarı:
Kesinti Tutarı:
Banka Banka Şube

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayırlı olsun. Sizin adınıza sevindim...

Tolga suat

Üye
Üye
Halil bey merhaba kronik hasimato hastasiyim ,ayrıca boynumda platin var fıtık ve daralmalar temizlendikten sonra takıldı .kalpte pat ve taşikardi .sol kasıkta meç ( yama) bi otuz dikiş kadar sol gözüm yüzde elli .belde ise fıtık ama daha ameliyat olmadım .durumum nedir vergi indirimi emekliliği için .yaşım 41.. 96 girisliyim SGK ya

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağlık raporu oranınız % kaç? Eğer ve %40 ve üzeri bir raporunuz varsa erken emekli olabilirsiniz. Kaç yılda ne zaman emekli olacağınızın yanıtını vermemiz için oranınızı bilmemiz lazım.

Tekerlekli Sandalye