Vergi indirimi başvurusu ve sonuçlanması

serkanalbayrak

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,
Konuyu yanlış yere açtıysam lütfen uyarin!Benim aldığım rapor ile ilgili sorularım ve tereddütlerim var.
1bd29641d19e64354f97fb77576b4ca9.jpg
53a30174d089875d9fe5b62f704c1dc3.jpg
resmini paylaştığım rapora göre emekli olabiliyorum uyum ?Eviss te rapor bakanlığa gönderildi onay bekliyor diyor.anlamadigim şey raporda benim hastligim kronik olarak gözüküyor fakat rapor 1 yıl geçerlilik süresi ile verilmiş.bu durumda emekli olabilcekmiyim.
Saygılar

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

otomasyoncu

Üye
Üye
Sigorta primi ve Sigorta baslangic tarihi dikkate alinarak emekli olma durumunuz olabilIR, yanliz bir sene sonra kontrol sureniz var, kontrolden Rapor Devami karari cikmaz ISE emekliliginiz iptal olacak, Ayrica %1 ile Malulen emekliligi kacirmisiniz, malul dusunerseniz itirazda bulunun Rapora, saygilar.

MI 4LTE cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

serkanalbayrak

Üye
Üye
Sigorta primi ve Sigorta baslangic tarihi dikkate alinarak emekli olma durumunuz olabilIR, yanliz bir sene sonra kontrol sureniz var, kontrolden Rapor Devami karari cikmaz ISE emekliliginiz iptal olacak, Ayrica %1 ile Malulen emekliligi kacirmisiniz, malul dusunerseniz itirazda bulunun Rapora, saygilar.

MI 4LTE cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi
Teşekkür ederim aslında hastalığım kronik prim gün sayımı ve yılımı doldurdum.O zaman bu şartlarda emekli olabiliyorum fakat bir daha heyet raporu almam gerecek ..

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

septik

Editör
Editör
Her hangi bir sebebten rapor istenildiğinde verilen raporlar süreli ise o süre içersinde karşılığı vardır, süre sonunda mutlaka rapora bağlı sürecin devamını sağlamak için istenilen oranı içeren yeni bir rapor alarak o kuruma teslim etmek gibi bir zorunluluk vardır.

septik

Editör
Editör
Malüllükte sgk lı olunmadan önceki engel düzeyinizin %40 ile %59 arasında olması ve çalışma hayatınızda engelinizin %60 ve üzeri iş gücü kaybına sebeb olması gerekiyor ve 10 yıllık sgk süreci içersinde 1800 günlük sgk priminiz olması şartı aranır.

hamza celik

Üye
Üye
Yuzde65engelli raporu aldım ve sürekli yazıyor 2022ve vergi indirimi gösterir rapordur deniyor vergi indirimini nereden alacagiz

Lenovo A2020a40 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör

Ramazan68

Üye
Üye
%45 raporum var 4000gun doldurdum vergi indirimi nasıl alırım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ünal bu sorunu prim ve hizmet yılın doluysa hemen olabilirsin şeklinde yanıt vermiştik. Bu soruyu 100 defa sorsan yanıt değişmez.

Dangerouster

Üye
Üye
Arkadaşlar selam ve saygılar %42 ile raporumu daha yenu aldım vergi indirimi için evraklarımla birlikte Aksarayda'ki gelirler idaresine bıraktım yaklaşık bir olacak henüz bir cevap çıkmadı. Internette okuduğuma göre Ankara'dan rapor oranı düşürebiliyormuş gelirler idaresinin böyle bir hakkı varmıdır

SM-G955F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye