Vergi indirimi başvurusunda düşen sağlık rapor oranı

serhanaydin

Üye
Üye
Selam dostlarım
2006 yılında almış olduğum %42 engel raporum 2015te vergi indirimi için başvuru yapacağım esnada veri bankasında gözükmüyor dediler raporunuz il sağlık müdürlüğüne yönlendirdiler.Yeniden heyete girmem gerektiğini söylediler ama sonuç herkesinde karşılaştığı gibi oranlar aşağılara düştü %32 ile sonuçlandı rahatsızlığım sol göz protez.Bu gibi sorunlar ile karşılaşan ve tecrübe sahibi olan bir yol izleyen ve yol gösterecek bilgilerinize ihtiyacım var saygılar dostlarım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İzlenecek bir yol olduğunu sanmıyorum. Yeniden başvurmanız daha mantıklı olacaktır

serhanaydin

Üye
Üye
Yeni bir başvuruda alınacak sonuç aynı diye biliyorum sol gözüm protez görme 0 ve bunun oranı %32

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tek hastalığınız engeliniz tek göz ise alacağınız oran budur. Uğraşsanız da sonuç değişmez.

İsen Buga

Üye
Üye
Selam dostlarım
2006 yılında almış olduğum %42 engel raporum 2015te vergi indirimi için başvuru yapacağım esnada veri bankasında gözükmüyor dediler raporunuz il sağlık müdürlüğüne yönlendirdiler.Yeniden heyete girmem gerektiğini söylediler ama sonuç herkesinde karşılaştığı gibi oranlar aşağılara düştü %32 ile sonuçlandı rahatsızlığım sol göz protez.Bu gibi sorunlar ile karşılaşan ve tecrübe sahibi olan bir yol izleyen ve yol gösterecek bilgilerinize ihtiyacım var saygılar dostlarım
Gerçek şu: kanunen tek göz kayıp ise protez olsun olmasın fark etmez: işgücü kaybı için %32 maksimum oran verilir.
2006 da alınan rapor tam okumak; gerekiyor hata var mı?
var ise düzeltilmesi gerekiyor yok ise: yeniden muayene olup 2006 daki rapordaki oranı talep etmemiz gerekiyor. Uyarayım yukarıda yazdım sadece bir tek göz rahatsızlığınız varsa yeniden %32 verilir.
O nedenle %32 ye düşmemek için soruyorum: Başka rahatsızlığınız var mı? doğuştan yada işe başlamadan önce olan rahatsızlığınız:
Var ise: o zaman toplarsanız ve %40 aşabilirseniz iyi...

Tekerlekli Sandalye