Vergi indirimi başvurusunda süreli raporu yenilemeden eski raporu yollayabilir miyim?

vurgun

Üye
Üye
% 40 raporum aynı orandakivergi indirimimle emeklilik için başvuru yapmayı düşünüyorum fillen çalışıyorum eylül ayında vergi indirimim bir yıl süreli oldugunundan hasteneye sevk edildim hastane ocak ayına gün verdi kısaca yeni vergi indirimim nisan ayı gibi yeni oran ve süreli veya süresiz diye çıkar sizce yeni rapor ve vergi indirimini beklemelimi yoksa mevcut haliyle başvurumu yapayım. şimdiden vereceginiz fikirler için teşşekkür eder saygılar sunarım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Nasıl mevcut haliyle başvuru yapacaksın? Senden raporu yenilemen istenmişse raporu yenilmek zorundasın.

M

mavibalina2012

Guest
Arkadaşım raporunuzun bir yıl süreli olması süreklilik kazanmadığının göstergesidir ve bilgi sadece sende değil defterdarlıkta da var onlarda neticede sana 1 yıllık vergi indirimi uyguladılar ve bunun bitiminde hastane kontrolu şerhi düştüler...Eğer kontrol süreniz geldiyse eski raporunuzu tamamen unutup işlemlere yeniden geçen seferki gireceksiniz...Heyette ya sizin iyileştiğinize karar verecek, ya da yine beklemeye alıp süreli rapor verecek veya hastalağınızın süreklilik kazandığına dair kanaatleri oluşmuşsa süreklidir diyecekler yani üç şık var önünüzde..Tüm bu seçeneklere heyet karar verecek..Sağlıcakla ve esenlikle kalın...

vurgun

Üye
Üye
özür dilerim raporum 5 yıllık vergi indirimi bir yıllık

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Değişen bir şey yok. Vergi indirimi raporunu her yıl diğerini 5 yılda bir yenileyeceksin.

Tekerlekli Sandalye