Vergi indirimi emekliliği

hipohipo

Üye
Üye
Merhabalar ben malüliyet emekliliği için başvurdum cevap red gelirse engelli indirimine basvurabilirmiyim çalışmam gerekirmi iş yeri şartmı 2400 4a 2200 4b hizmetlerim var 18 yıl 2004 işe giriş hizmet birleştirmesi yapmam gerekirmi direk vergi indrimine basvurabilirmiyim askeriyeden muaf raporum mevcut 2 ay önce %60 puan verildi tek hastalıktan evreklar kurulda.

mert

Üye
Üye
Merhabalar ben malüliyet emekliliği için başvurdum cevap red gelirse engelli indirimine basvurabilirmiyim çalışmam gerekirmi iş yeri şartmı 2400 4a 2200 4b hizmetlerim var 18 yıl 2004 işe giriş hizmet birleştirmesi yapmam gerekirmi direk vergi indrimine basvurabilirmiyim askeriyeden muaf raporum mevcut 2 ay önce %60 puan verildi tek hastalıktan evreklar kurulda.
evraklarınız kurulda ise beklmeniz lazım red gelirse tekrar itiraz etme hakkınız var

İsen Buga

Üye
Üye
mert kardeşimiz doğru dedi isterseniz itiraz edin...

İlave yazayım 1 ekim 2008 den önce işe girişli iseniz; engellilik için vergi indirimine başvuracaksınız(ilinizde il deftartarlıkta). 1 Ekim 2008 sonrası girişli iseniz mutametlik bu işi halleder.

hipohipo

Üye
Üye
2004 ilk giriş efendim yorumlarınız için teşekkürler daha cevap gelmedi 2 ay oldu malülen işlemler

İsen Buga

Üye
Üye
en az %40 gösterir raporunuzla (balthaard da olur)
işyerinden alacağınız çalıştığınıza dair yazı (il defterdarlığa dair yazı) mutametlik ve personel şubeden alırsınız.
bir iki vesikalık
kimlik
il defterdarlık şubesıne git.
Engelli birimi var orada halen aktif mi bilmem. evrakları ver kabul ederse işlem kolay. Raporunuzu kabul etmezse size hastaneye sevk verir.
gerisi beklemek oluyor İşyerinize haber gelir sizde haberdar olursunuz 2-6 ay arası sürüyor.

hipohipo

Üye
Üye
Şuan çalısmıyorum işe girmem şartmı acaba askerlikten muaf raporum var hastalığımı belirten

İsen Buga

Üye
Üye
Şuan çalısmıyorum işe girmem şartmı acaba askerlikten muaf raporum var hastalığımı belirten
şart!..
olmazsa olmazlardan kesin kural...
Şimdi değilde ileride işe başladığınız bir gün halledersiniz.
Askerlik muaf raporu olmaz. Tam teşekküllü hastaneden alınan ve % belirtir rapor gerekiyor.

Tekerlekli Sandalye