Vergi indirimi geriye dönük ödeniyor mu?

aşçı

Üye
Üye
ocak 2013 te raporlarım ankara ya gönderilmiş ve geçen hafta onaylandığını öğrendim.
Vergi indirmi yazısının haziran 15 de elime geçeceği söylendi. acaba arada geçen 6 aylık indirim ücretini alabilirmiyim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Geriye dönük vergi indirimi alanlar olmuş. Ama çok uğraş isteyen bir iş. En azından geriye dönük alanlar o şekilde yazmıştı. Ama tam olarak prosodürü bilemiyorum.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Geriye dönük ödeme yok diye eminim ama çok merak ettim alanlar nasıl başarabildiler diye ? anlatırlarsa belki diğer arkadaşlara faydası olur ama ben kesin olarak biliyorum ki vergi indirim hakkı kazanıldığı an doğan bir haktır ve geçmişe yönelik birikmiş olarak ödemesi maalesef yapılamamaktadır.

Çok eskiden böyle bir uygulama yapıldığını ben de duymuştum ama günümüzde yapılmıyor arkadaşlar.

ahmetacar_45

Üye
Üye
geriye dönük ödeme var vergi inidirimine ne zaman başvurduysanız o tarihten itibaren geriye dönük alırsınız

İsen Buga

Üye
Üye
Geriye dönük ödeme yok diye eminim ama çok merak ettim alanlar nasıl başarabildiler diye ? anlatırlarsa belki diğer arkadaşlara faydası olur ama ben kesin olarak biliyorum ki vergi indirim hakkı kazanıldığı an doğan bir haktır ve geçmişe yönelik birikmiş olarak ödemesi maalesef yapılamamaktadır.

Çok eskiden böyle bir uygulama yapıldığını ben de duymuştum ama günümüzde yapılmıyor arkadaşlar.

Geriye dönük alabiliyorsunuz ancak bu ise memur baktığı için geriye doğru ödeme yapmaz o yüzden prosedür gereği yazışmaları yapmanız gerekecek. Belgelerle yazı ile talep edeceksiniz.

İlgili kuruma(İlinizde Valilik adı altında Defterdarlık kurumuna) yazı yazıp geriye dönük ödemeler için talep ediyorsunuz. Ek olarak belge fotokopileri koyuyorsunuz. Olmadı ise dava yolu ile geri alabiliyorsunuz.

Önce yazı ile talep gerekiyor red gelirse dava yolu: yazı yazmayıp hemen mahkemeye gidemezsiniz o yüzden belirttim(belki örnek davalar vardır o davaları alıntı yaparak talep edebilirsiniz).

TEMEL

Üye
Üye
Arkadaşlar geriye dönük olarak vergi indirimini almak için ben bugün girişimde bulundum.yapmaniz gereken çaliştiğiniz iş yerinin vergi dairesini öğrenip oraya dilekce vermeniz yetiyor kendileri gerekli incelemeyi yapip dilekcede yazdiğiniz hesap numarasina parayi yatiriyorlarmiş.anlayacağiniz çok basit bir yöntem ayrica aldiğiniz evrak numarasiyla başvurunuzu takip edebiliyorsunuz kesinlikle geri ödeme oluyor yeterki girişimde bulunun

Berru

Üye
Üye
Hayır geriye dönük vergi indirimi alınmaz size tebliğ edildiği tarihten geçerlidir .

TEMEL

Üye
Üye
Berru hanim neye dayanarak geriye dönük ödeme yapilmaz diyorsun ben kendimemi inanayim sizemei balgibi ödeme yapiliyor.konuyu iyi araştirin gerekirse vergi dairesini arayin öğrenin

feyyaz

Üye
Üye
arkadaşım kolay gelsin ii geceler bide nasıl dilekçe yazdın örnek yazarmıısınn rica etsemmm

xsessizkalma

Üye
Üye
vergi indirimi iadesi

merhabalar vergi indirimi icin basvurdugumuzda raporların gec geldigi icin geriye dönük aylardan iş verenden vergi indirimi talep edebilirmiyiz

ali_g1984

Üye
Üye
nasıl bir dilekçe yazılacak acaba .hemde işe başlayış tarihinden itbarenmi yoksa ödeme yapıyprlar yoksa hakkı kazandığından itibarenimi yardımcı olursan sevinirim.

Tekerlekli Sandalye