Vergi İndirimi Hakkında, Lütfen Destek

ugurduzgun

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar öncelikle.

Nisan ayında %40 oranıda ve sürekli olarak göz rahatsızlığımdan dolayı engelli raporu almış bulunmaktayım. Tüm kazandığım hakları resmileştirdiğim sürede maliye bakanlığına vergi indirimi ve erken emeklilik için başvuru yaptım. Maliye bakanlığından bugun itibariyle gelen cevapta karar verilemediği tekrardan istedikleri "Özürlülük ölçütü, sınıfırlandırılması ve engellilere verilecek sağlık kurul hakkında yönetmeliğe uygun yeniden düzenlenecek bir raporun kurulumuzda incelenmek üzere gelir idaresi başkanlığına gönderilmesine karar verildi" yazmaktadır.Ekte de Görme alanı olarak adlandırılan bir testi yapmam gerekmekte. İlgili hastaneye gidip bu durumu açıkladığımda ise sabah 10 da tekrardan test yapılıp heyete gireceğim söylendi.

Şimdi sormak istediğim soru şu

1-Hastane bana tekrardan bir rapor mu verecek, verdiği rapor %40 olmazsa eğer bu durumda ne yapmam gerekmekte çünkü 4 ay önce verilen rapor sürekli ve yüzde 40 durumunda.Mağdur edilmiş olacağım
2-Hastaneden alacağım rapor %40 ve üzerine tekabül edipte maliye bakanlığından rapor düşürülmüş olarak geri dönerse bu ne demek oluyor ve bununla nasıl mücadele etmem gerekmekte. Sanırım tekrardan il müdürlüklerinden itiraz etmem lazım ama tam kavrayamadığım işleyişi.

Bu konular hakkında lütfen desteğinizi rica ediyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba anlaşılan o ki alınan rapora ilşkin eksiklik tespit edilmiş, tespit edilen eksikliğin tamamlanması açısından yeniden muayene istenmiş. Buna göre yeniden rapor vermek değilde eksikliğin giderilmesi yapılır diye düşünüyorum. Eğer hastanenin verdiği rapor oranını maliye oranda düşürme yaparsa mahkeme yoluyla hakkınızı geri alabilirsiniz. Zira vergi indirimi almak amaçlı alınan rapor oranını maliye düşüremez diye verilmiş bir mahkeme kararı bulunmakta. Bu kararıda emsal gösterebilirsiniz.

ugurduzgun

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim Halil bey yarın göreceğiz bakalım

Tekerlekli Sandalye