Vergi indirimi için alacağım raporu özürlü kimlik kartı içinde kullanabilir miyim?

mesen

Üye
Üye
Merhaba 2 gün önce İzmir buca seyfi demirsoy hastanesine rapor için başvurdum bütün heyet doktorlarını gezdim formumda yazan ibareler şunlar

dahiliye HT %10
Behçet hastalığı? dermotoli ye sevk etti

dermotoloji Hasta görüldü oral mukazoda aft lezyon saptandı genital ülser gövdede alfaifom lezyonlar mevcut hasta imuran kortizon ve kolsişin tedavisi almaktadır ancak tedavi tepecik eğitim hastanesinde romatoloji bölümünde başlamış olup hastanın tedaviye dirençli olup olmadığı değerlendirilemedi hastanın mevcut tedavi ile 1ay takibi ve daha sonra tekrardan muayenesi önerildi

Noroloji Sağlam

Genel cerrahi safra kesesi yok

Göz Sağlam

KBB odimetri testine gönderdi (gürültülü alanda çalıştığımdan az duyu kaybı var )

Fizik tedavi Sol el başparmakta agenezi ortopedi görüşü uygundur ortopediye gönderdi

Ortopedi Sol el başparmak boy amputasyonu yapılmış tablo 2.7 e göre %23 maluliyet yaratır. sol el 2. parmak mcp eklem loveseti s(20-0-40 derece)sol el 2. parmak pil eklem lovezeti s(10-10-40 derece)tablo 2.4 göre pip eklem için %4 mcp eklem hareket kısıtlığı içinde %4 malulliyet yaratır

Psikiyatri Depresyon belirtileri nedeni ile tedavi görüyor depresyon tedavisinden yarar görür

Sonuç olarak 1 ay bekleyeceğim sakatlık özürlük tablosuna göre
behçet hastalığı için dermotoloji aşağıdaki oranların birtanesini vermesi gerekiyor buna göre ben %40 geçebilirmiyim birde vergi indirimi için kullanabilirmiyim bu raporu oranım düşürülürmü
Behçethastalığı
1-Tedavialtında hafif ve orta derecede mukokutanöz Behçet hastalığı 10
2-Tedaviyedirençli şiddetli mukokutanöz Behçet hastalığı 20

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Alacağınız raporda vergi indiriminden yararlanır ibaresini ekletmek için hastaneye bir dilekce ile başvurursanız daha sağlıklı olur. Ayrıca raporun aslı gibidir ibareli 5-10 adet fotokopisini alınız.
Hatta raporu ilerde hangi amaçlar için kullanmak istiyorsanız o ibarelerinde eklenmesi isteyiniz.

H sınıfı ehliyet alabilir
Özel tertibatlı otomobil kullanabilir.
Özel eğitim amaçlı değerlendirilmesi uygundur.
2022 sayılı yasadan yararlanabilir
Evde Bakım Aylığı alabilir
Sakat statüsünde çalışabilir
Gelir Vergii muafiyetinden yararlanabilir
Özürlü Kimlik Kartı alabilir
Diğer: (Açıklayınız)

Hangi oranda rapor alacağınıza gelince, sizdeki tüm sakatlık, hastalıklar için ayrı ayrı oranlar belirtilir. Daha sonra bu oranlar balthazar formulüyle birleştirilerek hesaplanır.
Özürlü kimlik kartı için:
1- Saglık kurulu raporu özürlüler için Aslı, Aslı yoksa Hastaneden Aslı gibidir tasdikli )

2-Saglık raporunun 2 tane fotokopisi

3-Kimligin ASlı ve kimlik fotokopisi 2 adet

4-T.C kimlik nosu

5- ikametkag 2 adet

İşini görür.

mesen

Üye
Üye
cevabınız için teşekkür ederim
Birde şunu öğrenmek istedim benim sol elimde başparmağım yok işaret parmağıda kullanılamıyacak vaziyette bunu hesap ederken başparmağa %23 verildi işaret parmağıma %4+%4 verildi bunları toplarken balthazar formülü kullanılacakmı yoksa normalmi toplanacak diğer hastalıklarımda balthazar formülü kullanılacak biliyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tüm hastalık, sakatlıklarınız için için balthazar formulü kullanılır.

İsen Buga

Üye
Üye
sakatlıklar nerden oluştu?
ÇAlışırken mı?

mesen

Üye
Üye
hayır av silahı patlaması sonucu parmağım koptu diğerleride normal hastalıklarım

İsen Buga

Üye
Üye
Tamam mesele yok. çalışma esnasında oluşsaydı farklı boyuta taşıyacaktım...

mesen

Üye
Üye
Bu raporda yazılanlar ile %40 ve üzeri rapor alabilirmiyim zaman yaklaştıkca beni steres basıyor

mesen

Üye
Üye
behçet hastalığınından da %1 verdiler buna göre
%23 Başparmak
%4 işaret parmağı pip eklem
%4işaret parmağı mcp eklem
%10 hipertansiyon
%10 behçet
Bunlara göre heyete gireceğim salı günü yüzde kaç rapor verilir

İsen Buga

Üye
Üye
hesapladım: %42 verir.

42,29343488 çıktı yuvarlarsam %42 verir kanımca...

mesen

Üye
Üye
Evet arkadaşlar %42 aldım yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim ama bir sorum daha olacak bu raporda özürlü kimlik kartı ve 193 sayılı yasadan yararlanır diyor şu anda kendim özürlü satatüsünde çalışmaktayım raporu 1996 yılında almıştım bu raporla özürlü sınavlarına girebilirmiyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
1996 yılında alınan raporla ÖMSS ye giremezsiniz... Güncel rapor almanız gerekir...

mesen

Üye
Üye
Yeni raporum var dün aldım ama istihdam yok 193 nolu yasa ve engellilere tanınan haklar bölümü işaretli çalıştırılabilceği işlerde boş

endaze

Üye
Üye
maliye sağlık kurulu nefes testini ve işitme testini yenilemem için raporu aldığım hastaneye geri sevk etti , sonuçlar kanımca iyi çıkacak çünki ilaç tedavisi görüyorum 6 aydır, benim sorum şu gönderdikleri hastane daha önce bana % 42 oranında süreklidir raporu vermişti (9 ay önce) bu yeni tetkikler iyi çıkarsa ve maliye red ederse ben hangi yolu izlemeliyim bu bir ikincisi elimdeki rapor iptal olurmu . şimdiden her keze teşekkürler...

İsen Buga

Üye
Üye
maliye red ederse bulundugunuz il saglık müdürlüğüne itiraz edersiniz. Gerekçe olarak şunu yaz ilgili hastanenin bana verdiği rapor oranını düşürmeye maliye yetkili degildir. dersin

endaze

Üye
Üye
rapor iptal olmazmı ? benim kaygım bu bauhaus arkadaş

endaze

Üye
Üye
başka cevabı olan yokmu arkadaşlar?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Maliyenin ne yapacağını daha doğrusu kesin olarak iptal olur/olmaz kimse diyemez. Bauhaus'un dediği gibi iptal edilirse itiraz edersiniz.

mesen

Üye
Üye
Picture1.jpg

Bu rapora göre ÖSMM sınavına girebilirmiyim Rapor tarihi yeni

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Raporda özür oranı yazması lazım yazmıyor ancak "sosyal haklardan yararlanabilir" ibaresi işaretlenmiş bu raporla işe girebilirsiniz ancak kurumun raporu reddedip yeni rapor isteme hakkı var.

Tekerlekli Sandalye