Vergi indirimi için aldığım raporu hastane vermiyor?

YAZFATİH

Üye
Üye
iyi günler arkadaşlar
20 ocakta heyete girdim 1-1.5 ay sonra raporunuz vergi dairesine gönderilir oradan da iş yerinize gönderilir denildi.
raporumu nereden alacağım ve ücretsiz seyahat kartı, özürlü kimlik kartı vs nasıl çıkartacağım
rapor belki 3 ay sonra iş yerime gelecek 3 ay bekleyecek miyim bunları çıkartabilmem için raporu biran önce almam gerekiyor.
siteden takip ettim bir dilekçe var onu yazdım başhekime verdir yine de sonuç alamadım şuan özür oranımı bile bilmiyorum (vergi indirimi için müracaat etmiştim) ne yapmam lazım ....tşk.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hangi gerekce ile raporu vermiyorlar? Sırf kıllık olsun diye takınılan bir durum bence. Hastane arşivinde mevcuttur rapor. Tek yapmaları gereken şey bir nüshasını size vermek. Hepsi bu.

YAZFATİH

Üye
Üye
bildiğiniz gibi vergi indirimi için önce vergi dairesine müracaat ediyorsunuz vergi dairesi sizin istediğiniz bir hastaneye raporu almanız için bir üst yazı ile yönlendiriyor verdiği üst yazıda sonucun posta yolu ile vergi dairesine ulaştırlıması isteniyor.
hastane heyetindeki katip bu yazıya istinaden elden değil posta yolu ile vergi dairesine oradan da iş yerinize ulaşacak diyor. 23 şubatta gittiğimde henüz onaylanmadı onaylansa bile size veremeyiz posta yolu ile vergi dairesine göndereceğiz diyor.
ben onaylandığından eminim ama daha göndermemişler gönderseler bile sizin dediğiniz gibi bir nüshası mutlaka arşivlerinde olması gerekmiyor mu

halil bey ayrıca heyete girdiğim ve 10-12 doktorun imzasının olduğu heyet kağıdında bir hastalığımdan kişinin özür oranı %43 yazıyor ama 2 rahatsızlığım daha var onlarda bir oran yazmıyor. bu kağıtla özürlü kimlik kartı ücresiz seyahat kartı çıkartabilir miyim
heyetten sonra bir kağıt verdiler burada 3 hastalığım da yazıyor fakat özür oranları yazmıyor.
hastaneden rapor il sağlık müdürlüğüne mi gidiyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hastane arşivinde vardır tabi. Bırakın yeni alınan sağlık kurulu raporlarını geçmişe dönük 5-10 yıllık rapor nüshanaları bile hastane arşivinde saklı tutulur. Dediğim gibi size vermeme nedenleri tamamen hastane yönetimin işgüzarlığı. Bunun başkaca bir izahı yok. Ve evet bahsi geçen raporla özürlü kimlik kartı ve seyehat kartı alabilirsiniz.

YAZFATİH

Üye
Üye
cevaplarınız için teşekkür ederim

Tekerlekli Sandalye