vergi indirimi için alınan raporun süresi dolunca?

baransu

Üye
Üye
sayın Halil Yılmaz,
Benim bir sorunum olacak, 2005 tarihinde sigorta girişim var.Daha sonra ara vermişliğim oldu.Sonra 2009 tarihinde aktif çalışıyor iken işverenimin yönlendirmesiyle Vergi Dairesinden almış almış olduğum sevk kağıdı ile Sağlık Bakanlığından %40 engelli raporu aldım( 7/2013 tarihinde). Hastanenin vermiş olduğu raporu 2 sene olarak belirtilmiş, benim sormak istediğim sürenin bitiminde raporu yenilerken eski raporu da ibraz edecek miyim? ve diyelim ki raporu bu sefer düşük çıkacak olursa vergi indirimi devam eder mi? Yanıtlarsanız memnun olurum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eğer rapor oranınız %40'ın altına inerse vergi indirimi başvurunuzda diğer tüm haklarınız gibi (engelli hakları) düşer...

zemferi

Üye
Üye
merhaba.bugün engelli çocuk ailelerimden biri :çocuğu için 2001 yılından beri vergi indiriminden yararlandığını,ancak 5 yılda bir müracaatını yenilemediği için 2007 yılından beri yararlandığı tüm hakları faiziyle geri istendiğini söyledi.çocuk down sendromlu ve iki yıllık raporlar alıyor.5 yılda bir başvuru yenileme zorunluluğu var mıdır? engel oranı değiştiğinde bildirim zorunluluğu var biliyorum.veya süreli raporlarda rapor yenilendikçe rapor verilebilir ama bu 5 yıllık süre neye göredir? bu konuda bilgisi olan var mı? teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
5 Yıllık süreye ilişkin bir bilgim yok. Daha önce böyle birşeyde duymadım. Ancak raporun süresi dolmuşsa mutlaka yenilenip ilgili birime verilmeliydi. Muhtemelen o yapılmadığı için sorun yaşamışlardır.

Tekerlekli Sandalye