Vergi indirimi için Ankara'ya giden raporlar 5-7 oranında düşürülüyor mu?

halo35

Üye
Üye
slm ;
Sigortalı olarak ilk işe 19/07/2004 yılında başladım ve halen aynı iş yerinde çalışmaktayım. İşe başlamadan önce iş yerim sağlık
raporu istedi ve aynı yıl içinde 2004 yılında sağlık raporunu güvenilir bir ARAŞTIRMA HASTANESİNDEN aldım ve oran % 52 idi. Vergi indirimden ve erken emekli olabilme hakkımdan faydalanmak için 2011 temmuz ayında vergi dairesine başvuru yaptım tekrar
heyet raporu istediler. Bu kez bulunduğum ilçedeki hastaneye başvuru yaptım ve rapor oranı % 40 olarak çıktı. yani % 12 oranında düşme var. Bu oranı 2006 yılında değişen kanunlar gereği olduğu söylediler yani onların gözünde bende % 12 iyileşme var
ve özürlü olan benim ben bu iyileşmenin farkında bile değilim...
Rapor % 40 oranla ankara maliye bakanlığına gönderildi ve 2 ay gibi bir süre oldu halen daha bir sonuç yok. Birde rapor
ankaraya gidince oranı %5 le % 7 arası düşürüyorlarmış. bu doğrumudur. eğer düşerse ben hiç bir haktan faydalanamıyacağım ve gerçekten de mağdur duruma düşücem.

lütfen yardım...

Özürlük durumum sağ ayağımda çocuk felci, kısalık incelik ve hareket kaybı...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ankara'ya giden rapor oranları şu şu düzeyde düşürülüyor demek yanlış olur. Rapor oranı düşürülende var düşürülmeyende. Eğer size verilen rapor oranı "sakatlık oranı cetveli" dikkate alınarak verilmişse gittiği gibi gelir diye umuyorum. Öte yandan %40 lık bir oran tam sınırdaki bir orandır. 1 (bir) puanlık bir düşüş bile tüm haklarınızın iptali manasına gelir ki şimdilik bu ihtimali yok sayalım ve düşürülmeyeceğini umalım.

halo35

Üye
Üye
halil bey teşekkürler ,

2 ay önce aldığım bu raporda ilçedeki devlet hastanesine gittim heyete girdik hiç bulgu aramadan sen çocuk felcisin sana %14 rapor veriyoruz dedi doktorlar ben itiraz edince ortapedi doktoru bu kez tedavi etti ve CEVABI yanılmışız dedi. yani gerçekten allah a emanet yaşıyoruz.
yani doktorlara hiç güvenmiyorum sakatlık oranı cetveline göre bakmadılar... raporun taslak hali bende mevcut. bulguları versem oranın kaç olduğunu bakabilirmisiniz. ben o cetvele baktım ama tam olarak anlayamadım...
ki olurda rapor uygun gelirse engelli emeklilik tablosuna göre 20 yıl 4400 günde emekli olabileceğim galiba dimi.

saygılar...

kadersiz

Üye
Üye
halo emeklı yasını dogru hesaplamıssın anlamadıgım konu ben ıyılesmısım demenız eskıden balthazar puan hesaplaması yoktu ornegın bır cocuk felcını baston kullanıyorsa %60 70 bıle verılırdı buna bır sınırlama getırıldı ıyı hayır maksat herkes rapor almasın nedenıde uckatcı mılletız kardesım adamın sırca parmagı yok doktorun bırı torpılle %60 verıp sakat olarak ıse koymuslar ıncelenıyo gecmıse donuk bır suru var hapıs yatan cok doktor da var dolasıyla onların yuzunden bızlerde yanıyoruz gelelım sana 52 oran balthazar puanıyla dusurldu benımde %58 ıdı h sınıfı ehlıyetım vardı 2009 rapor almıstım 58 olan raporu 41 e dusurduler ve h sınıfı ehlıyetı alabılır hayır yazdı olan yok oldu sımdıkı yasaya gore net oran verılmesı lazım ama yapmıyorlar eskı duzen olsa benım suankı sakatlıgım %97 kardesım balthazarla %70 e dusuyo adeletmı bu ıylestımmı hayır sen 40 amıssan yat kalk dua et cocuk felcsın deyen doktorada dovmek lazım ya nereden anlamıs senın ıyı oldugunu devlet yasa cıkardı ama vıjdansız doktorların elındeyız be kardesım

halo35

Üye
Üye
gerçekten türkiyede allah a emanet yaşıyoruz. birileri üçkağıt yapmasın diye kanun değişiyor ama mağdur olan gene biziz. sırf bu yolla vergi ödemeden araba alıp yüksek paralara satanlar varmış. bunları önlemek hükümetin işi. yurtdışında yaşayan bir yakınım var belinden rahatsızlığı nedeniyle iş göremez raporu aldı. kaç ay boyunca gizli gizli takip etmişler markette, sokakta ağır birşey kaldırabiliyormu gerçekten sorunu varmı yoksa düzeldimi diye. o rahatsızlığı sebebiyle yapamayacağı hareketi yaptığı anda foto çekip delil gösteriyorlarmış. bence güzel abi... helal olsun derim... hükümet güvenmiyorsa yapsın böyle hemde bir çok işsiz insana ekmek kapısı çıkar...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Çocuk felci için sakatık oranı cetveli şu oranları ön görüyor.

halo35

Üye
Üye
Devletimiz bu işe tekrar el atması lazım. Hadi şimdi genciz ayakta durabiliyoruz ama ben ve benim gibi arkadaşlar normal emekli olma yoluna girip 50-60 yaşına gelince belkide çalışamaz hale gelicez. Devletimiz sağolsun bizi nede çok düşünüyor. gözlerim yaşarıyor valla. Doğuda çocuk daha anasının karnında iken devlet para ödemeye başlıyor tabi nereden çıkacak bu paralar bizim gibileride ömür boyu çalışmaya mahkum edip vergi almaya devam bizden alıp doğuya yardım...

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim...

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye