Vergi indirimi için başvurdum. Hakem hastaneye sevk edildim. İtiraz etmek istiyorum.

ByAlacaL

Üye
Üye
Arkadaşlar Vergi İndirimi için başvuruda bulundum fakat beni Hakem hastanesi olan Ankara Numune Eğitim ve Araştırma hastanesine gönderiyorlar gönderme gerekçesi olarak 14/01/2012 tarih ve 28173 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan Yönetmeliği gösteriyorlar ama benim raporum 11/01/2012 tarihli yönetmelikte bundan bu tarihten önce alınan raporları kapsar diye birşey yazmıyor "Yürürlük MADDE 20 – (1) Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer." bunun için ne yapmam gerekir itiraz etmek istiyorum.

reco06

Üye
Üye
gidince ne olcakki raporunumu düşürcekler onu anlamadım

İsen Buga

Üye
Üye
İtiraz etmenin bir anlamı yok; Sakatlığınızda tereddüt fazıl olduğunda sizi hakem hastaneye yolladılar. Bu heyetın vereceği akrar kesindir. İyice inceleyecekler sizi. İtirazı Hakem hastanenin vereceği sonuca göre yapacaksınız; Doğrusu itirazdan çok dava açmaya benzzeyecek..

ByAlacaL

Üye
Üye
Gelen cevabı aynen yazıyorum.
.............. hakkında ..... devlet hastanesinden hastanesi sağlık kurulu tarafından düzenlenen 01/01/2012 tarih ve ... sayılı rapor incelenmiş ancak raporda sakatlıkla ilgili bulgular tam ve ayrıntılı olarak belirtilmediğinden herhangi bir karara bağlananamamıştır.

Bu nedenle adıu geçenin hakem hastane olarak tespit edilen Ankara numune eğitim ve araştırma hastanesine sevkine karar verildi. 14/01/2012 tarih ve 28173 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan Özürlülük ölçütü sınıflandırlıması ve özürlülere verilcek sağlık kurulu raporu raporları hakkında yönetmeliğe uygun yeniden düzenlenecek bu raporun kurulumuz tarafından incelenmek üzere gelir idaresi başkanlığına gönderilmesi gerekmektedir.

Ancak 14/01/2012 tarih ve 28173 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan Yönetmelikte bundan önceki tarihte alınan raporlar geçerlidir diye bir ibare var yönetmelik yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer diye bir madde var ben raporumu yönetmelikten önceki bir tarihte almışım o şekilde işlem görmesi gerekmiyormu?

İsen Buga

Üye
Üye
Senin rapor kesinleşmiş mi? Rapora onay verildiği tarih varmı?

ByAlacaL

Üye
Üye
evet rapora onay verildiği tarih ( 01/01/2012 ) ama yönetmelik 14/01//2012 tarihinde çıkmış

İsen Buga

Üye
Üye
rapor elinize geçti mi?
size verildi sonra?

ByAlacaL

Üye
Üye
evet ben raporumu 11/01/2012 tarihinde aldım elime

İsen Buga

Üye
Üye
Arkadaşlar Vergi İndirimi için başvuruda bulundum fakat beni Hakem hastanesi olan Ankara Numune Eğitim ve Araştırma hastanesine gönderiyorlar gönderme gerekçesi olarak 14/01/2012 tarih ve 28173 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan Yönetmeliği gösteriyorlar ama benim raporum 11/01/2012 tarihli yönetmelikte bundan bu tarihten önce alınan raporları kapsar diye birşey yazmıyor "Yürürlük MADDE 20 – (1) Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer." bunun için ne yapmam gerekir itiraz etmek istiyorum.

Rapor aldıktan sonra vergi dairesine mi verdiniz?
Yani söyle anlatayım; önce elinize rapor geçti sonra vergid airesine gidip raporu sundunuz Öyle mi?
Bazen vergi dairesi uygun gördüklerinde elden rapor alabiliyorlar. emin olmak istedim sorayım dedim..

ByAlacaL

Üye
Üye
Raporu aldım daha sonra vergi indirimi için başvurdum onlar evrakları ankaraya gönderdiler zaten gelen cevabı yazdım beni tekrar hakem hastanesine sevk ettiler.

İsen Buga

Üye
Üye
Bir konuda tereddüt hasil olduğunda tekrar heyete gönderebilirler. Dediğim gibi elden rapor kabul etmemelerinden bir nedeni bu; memurlardan biri raporu elden almaması gerekiyordu.

Aslında vergi dairesi raporu elden almaz. Prosedür gereği sizi sil baştan muayene için heyete göndermesi gerekiyordu.

Lakin rapor elden alınmış: bir noktade tereddüte hasıl olunmuş ise; heyete girmek zorundasın. Ancak heyet senin raporuna karşı başka sonuç çıkarsa itiraz edebilirsin. Elinizdeki rapora rağmen farklı sonuç çıkartığını belirtirse mahkemeye verebilirsin..

sizin yapmak istediğiniz itiraz işlevi için: Önce hakem hastane sonucu bitmesi gerekiyor ki itiraz edebilesin. Yapacak birşey yok heyete girip sonuçu beklemekten başka. İtiraz için sizin ön gördüğünüz neden gereçli olduğunu düşünüyor iseniz; Şuan geçerli olan yönetmelik veya yasa geçerlidir. Önceden aldığın raporu red edebilirler.

en doğru iş ilgili kurum ile yüzyüze görüşmek: olmadı ise siz itirazınızı resmi yoldan başvurun: Bütün bunlar için yetkili mercii olan İl Sağlık Müdürlüğüne İtiraz edebilirsiniz..

ByAlacaL

Üye
Üye
Teşekkür Ederim.

Tekerlekli Sandalye