Vergi indirimi için başvurdum. Rapor oranım düşürüldü ne yapmalıyım?

• Konbuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
Sizlere sormak istediğim bir sorum var. %44 oranında rapor aldım vergi indirimi için. raporum ankara ya gitti. ancak ankara rapor oranımı yüzde 30 olarak geri yolladı. bu durum karşısında ne yapmamı önerirsiniz?

Hoşbulduk işyerim 30 martta teslim almış ben dün öğrendim (2nisanda)

Sen %40 ın üzerinde bir rapor verilmesi gerektiğine ve Maliyenin haksız yere bu oranı düşürdüğüne inanıyorsan Maliyeye yeniden değerlendirme için yada seni tekrardan hastaneye sevk etmeleri için muracaatta bulunabilirsin. Tabi birde mahkemeye verme ihtimali var. Bu süreç birazdaha zahmetli. İlk önce Maliyeye itiraz et durumunu ya yeniden değerlendirsinler yada seni yeniden hastaneye sevk etsinler. Bunlardan bir sonuç alamazsan tek şansın hukuki sürec başlatmak.

Teşekkür ederim evet haksız yere oranımı düşürdüklerine inanıyorum hiçbir gerekçe sunmadan oranımı düşürüyorlar ve etrafımda, yakınımda örnekler var % 40 la gidip %40 ile geri dönen hatta % 40 la gidip % 47 ile geri dönen raporlar varken benim raporumu % 44 ten % 30 a düşürmelerini haksızlık olarak görüyorum. Maliyeye itirazımı yapacağım bakalım ne olacak.

Geri