Vergi indirimi için başvurdum. Sağlık kurulu rapor oranım düşürüldü?

ozkan46

Üye
Üye
k.maraş devlet hastahanesinden aldıgım %85 engelli raporum var ve vergi dairesine vergi indirimi için başvurmuştum ama ankaradan rapor oranım düşürülerek geldi bunun için ne yapabilirim benim devlet hastanesinden %85 süresiz engelli raporum var bana bi yol gösterirseniz cok sevinirim

septik

Editör
Editör
Ankara %85 lik raporunuzu kaç puan düşürdü ?

Yeni alınanan sağlık raporlarında balthazard formülü uygulanmakta bu formülle mevcut hastalık ve engeller kağıt üzerinde % oranı düşürülüyor, yine ayrıca rapor alınış sebebine göre ( sosyal yardım, bakım maaşı, ötv indirimli araç, vb ) çeşitlendirdiler, vergi indirimi içinse Ankaraya giden tüm raporlar işgücü kaybı oranına göre değerlendiriliyor.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Düşürülen oran nedir?
Eğer çok yüksek bir oran ise itiraz edip hakkınızı arayabilirsiniz. Zira vergi indirimi başvurunda hastanenin verdiği sağlık kurulu raporunda yazılı sakatlı oranı geçerlidir diye verilmiş mahkeme kararı var.

ozkan46

Üye
Üye
cok özür dilerim giremedim siteye görmedim mesajınızı %85 lik raparum vergi indirimine başvurdugumda %62 ye düşürüldü bunun için ne yapabilirim bana bi yol gösterirseniz cok sevinirim

Tekerlekli Sandalye