Vergi indirimi için rapor alacaklar kurumdan sevk almadan gitmesin reddediliyor

zapsuyu666

Üye
Üye
ben 05/01/2012 de bireysel basvuru ile aldigim %60 raporu vergi indiriminde kullanamiyorum maliyederapor almam gerektigi hem maliye hemde hastane tarafindan soylendi SAKIN KIMSE BENİM DUSTUGUM HATAYA DUSMESİN mn sevk alıp tekrar dan aliyeden yada hangi kuruma vercekseniz o kurumun sevki olmadan gitmeyin

İsen Buga

Üye
Üye
Bireysel oalrak aldığınız raporun kabul edilip edilmeyeceğine Maliye karar verir. Rapor farklı amaçlar ile bireysel olarak alınır örneğin ehliyet örneğin ÖTV muafiyetinden faydalanmak amaçıyla araba, örneğin belediye işlerinde kullanılmak üzere % belirtir rapor.

Ancak siz bireysel olarak aldığınız raporu bireysel olarak Defterdarlığa(Maliyenin İllerdeki şubesi olur) başvurduğunuzda red edilme olasılığı vardır. Doğrusu şu: Çalışıtığınız işyerinden çalıştığına dair belge alıp defterdarlığa gitmek, gerisi çorap söküğü gibi gelişir. Biz burada arkadaşlara bu amaçla yönlendiriyoruz.
Çünkü Defterdarlık sizi hastaneye yönlendirecek hastanede işlem bittiğinde (en son heyete görünüp çıktığınızda) işiniz bitiyor.

Yine de belirteyim: rapor isterken tüm özellikelrden faydalanmak istiyorum diye bizzat söylediyseniz, sizden fazla fotograf isterler. Aslının aynısından fotograf sayısı kadar kopyasını verir size.

Bu da benden size bilgilendirme... Bu sitede sitediğiniz kadar soru sorabilirsiniz; tecrübesi olan arkadaşlar hatta siz bile yardımcı olabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye