Vergi indirimi için rapor aldım. Ağır engelli kısmına hayır yazmışlar.

Ackurt19

Üye
Üye
Ben skolyoz ve kifeskolyoz hastasıyım. Solunum güçlüğü çekmekteyim.Günde 16 saat solunum cihazı kullanıyorum. Ayrıca ağır osas hastasıyım. Cbap st cihazı kullanıyorum. 2015 yılında bakım parası için müracaat ettiğinde %85 ağır engelli raporu verdiler. Ve Bakım parası bağlandı. Bugün vergi indirimi almak için hastaneye rapor almaya gittim. Heyete girdim. %90 rapor verdiler. Lakin ağır engelli kısmında hayır yazıyor. Bu benim bakıcı maaşımı etkiler mi. Halbuki benim hastalığım sürekli ve iyileşme olmadı ve olacak gibi de değil. Günde 16 saat solunum cihazına bağlı yaşıyorum. Bakıcı maaşım kesilir mi. Ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağlık kurulu raporu başvurusunda ağır engelli kısmı es geçiliyor. Bunu özellikle belirtmeniz gerekiyordu. Muhtemelen o ibareyi es geçmişlerdir. Rapora itiraz edip ağır engelli kısmına evet yazdırın diyeceğim fakat bu seferde sizden yeniden rapor istenir bilginiz olsun. Öte yandan raporda ağır engelli hayır yazması bakım maaşı açısından ciddi bir risk teşkil eder.

Ackurt19

Üye
Üye
Bugün Sağlık kuruluna gittim, durumu izah ettim. O günkü heyetin o an ki görüşü diyor. İsterse ağır engelli evet yazar, isterse ağır engelli hayır yazar diyor. İstersen İl Sağlık Müdürlüğüne itirazını yapabilirsin dedi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kardeşim isterse evet isterse hayır yazar diye birşey yok. Hastanın durumuna göre yazılır bu ibareler. DR ların ruh haline göre değil.

Ackurt19

Üye
Üye
Tamam da ben şimdiye kadar ağır engelliydim. Ne oldu da ağır engelliliğim ortadan kalktı. Raporum %85 den %90 a yükseldi ama ağır engelliliğim ortadan kalktı.

septik

Editör
Editör
Bir ağır engelli her yıl dönemi içinde kontrol edilir, beyanlar ve sağlık açısından günceller kendini aynı durum 2022 maaşı alanlar içinde geçerlidir,

Son düzenleme:

Ackurt19

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] kardeş bundan sonra hangi süreçleri takip etmem gerekiyor. İtiraz etmem için güzel bir dilekçe yazmam gerekiyor. Bu konuyla ilgili bana dilekçe örneği yazabilir misiniz. Gördüğüm kadarıyla konuyla ilgili bilgilisiniz. Özelden telefon numaranızı yazarsanız sizinle konuşup bilgi alışverişi yapabiliriz

Tekerlekli Sandalye