Vergi indirimi için süreli rapor nedeniyle emekli maaşım kesildi!

knckl

Üye
Üye
Halil bey iyi günler 1 yıl süreli raporum ile vergi indiriminden yararlanarak emekli oldum kontrol günü sgk beni hastaneye sevk etti tekrar heyete girdim bu sefer %42 sürekli raporumu aldım bu arada emekli maaşım kesildi hastane biz raporunu sgk ya gönderdik dediler ben sgk ya gittim sgk raporunuz geldi biz onu tekrar ankaraya vergi dairesine gönderdik oradan gelecek cevap olumlu olursa emekli aylığınız devam edecek dediler merak ettiğim konu emekli olduktan sonra bir daha sigortalı olarak çalışmadım beni hastaneye kontrol için gönderen sgk maaşımı kesende onlar tekrar vergi indirimi için neden ankaraya gittiğini anlamadım bu arada vergi indirimimde raporum da 1 yıl süreliydi SAYGILAR.

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir yanlış anlaşılma olmalı. Raporunuzu vergi indirimi için göndermemişlerdir. Sizin vergi indirimiyle işiniz yok artık. Ayrıca emekli maaşınız neden kesildiki. Eski raporunuzun oranı kaçtı? Yada raporu ön görülen sürede SGK ya vermediniz mi?

knckl

Üye
Üye
Halil bey eski raporum %50 oranında 1 yıl kontrollü gelmişti vergi indirimimde bu yüzden 1 yıl kontrollü geldi raporumun ve vergi indirimimin bitiş tarihi 10/10/2017 hastaneye müraacatım sevkim ağustos 2017 hastane yoğun oduğu için doktorları gezme tarihim ekim 2017 heyet günüm 20 kasım 2017 heyet sonucum 7 aralık 2017 %42 sgk ya gittiğimde ankara sağlık kuruluna gittiğini söylediler bana bir numara verdiler 0312 415 32 18 bende bu numarayı aradım telefona çıkan şahıs evrağınız bizde burda kurul bakacak dedi bu süreçte sonuç 1 ay sonra belli olur bize bu telefondan ulaşıp öğrene bilirsin dedi bende zaten benim 1 yıl kontrollü gelmişti beni sgk sevk etti benim vergi indirimi talebim yok üstelik aldığım rapor sürekli dedim bana sizin sürekli almanız bir şey ifade etmez sizdeki hastalıkların durumuna göre buradaki kurulda olan doktorlar buna karar verecek dediler bir şey anlamadım şimdi 8 şubatta bu numarayı arayıp öğreneceğim bende bir şey anlamadım bu yüzden sizden bilgi almak istedim bu arada e devletten bakıyorum emeklilik evrak takipten bakıyorum herangi yeni bir işlem gözükmüyor ayrıca evisten baktığımda eski vergi indirimim gözüküyor teşekkürler

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Sizin vergi indiriminiz 1 yıl süreli olduğu için (sağlık raporunuzda 1 yıl süreli olduğundan) süre dolduğundan emekliliğiniz iptal edilmiş anladığım kadarıyla. Şimdi yeni raporunuz sürekli ve inşallah vergi indirim hakkınızda sürekli olarak onaylanırsa bir daha kontrol zamanı denen bir süreç yaşamazsınız.

Emekliliğinizin sürekli olarak bağlanması dileğimle,

knckl

Üye
Üye
Merhaba,

Sizin vergi indiriminiz 1 yıl süreli olduğu için (sağlık raporunuzda 1 yıl süreli olduğundan) süre dolduğundan emekliliğiniz iptal edilmiş anladığım kadarıyla. Şimdi yeni raporunuz sürekli ve inşallah vergi indirim hakkınızda sürekli olarak onaylanırsa bir daha kontrol zamanı denen bir süreç yaşamazsınız.

Teşekkürler eğer dediğiniz gibi süreç sürekli olursa 5 aydır almadığım emekli maaşım toplu olarak yatarmı Saygılar.

knckl

Üye
Üye
Merhaba,

Teşekkürler eğer dediğiniz gibi süreç sürekli olursa 5 aydır almadığım emekli maaşım toplu olarak yatarmı Saygılar.

knckl

Üye
Üye
Merhaba,

Teşekkürler süreç sürekli olursa 5 aydır alamadığım emekli maaşım toplu olarak yatırılırmı? Saygılar.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Biriken emekli maaşınızın toplu olarak yatması ancak hakkedilen ay itibariyle gerçekleşir. Yani Ankara'dan emeklilik için gerekli olan vergi indirim hakkınızın yeniden belirlenmesi itibariyle sürekli olarak çıkacak olan yeni rapor ve yeni vergi indirim hakkı itibariyle artık kaç ay daha birikirse toplu olarak alabilirsiniz ama öncelikle dua edin ki sürekli olsun ve bir daha iptal edilmesine gerek kalmasın.

Herşey gönlünüzce olsun dileğimle,

knckl

Üye
Üye
İyi günler bu gün Ankara sağlık kurulunu aradım telefona çıkan memur vergi indiriminiz onaylandı dedi süre ne zamana kadar diye sordum tarih belirtilmemiş muhtemelen süresizdir diye cevap verdi.

Bilgi vermek istedim Saygılar.

Tekerlekli Sandalye