Vergi indirimi oran düşürülmesi hakkında

Dontpanicc

Üye
Üye
Engelli vergi indirimiyle ilgili bir kaç sorum olacak, müsait olunca bilgilendirir veya beni yönlendirebilirseniz sevinirim.

Sağ gözüm görmüyor ve sol gözümde de ufak sorunlar var Devlet hastanesinden %40 oranında raporu aldım.
Başbakanlık kartı ve İETT ücretsiz kartı temin ettim.
Şuanda çalışmaktayım ve Istanbul Vergi Dairesi Başkanlığı'ndan vergi indirimi için başvuruda bulundum ve rapor'um %32'ye düştü. Raporumu internet sitesinden takip ediyorum ve daha elime ulaşmadı. Eviss ten baktığım zaman aynı tarihlerde önce "DERECEYE girdiniz" daha sonra "DERECEYE giremediniz" diye ibare mevcut ve %32 ye düşüldüğü yazmaktadır. (alttaki resimde görüldüğü gibi)

Adsız.jpg

30 mart 2013 Resmi Gazete de yanımlanan yönetmelikte bulunan 15. Maddeye göre Ankara'dan gelecek olan Rapor elime geçtiği zaman İl Deftardarlığına gidip oradan işlem yaptırabilir miyim? İşlem yaptıramaz isem İtiraz mı etmeliyim? itirazımı nereye yapmalıyım? yada itiraz ile uğraşmayıp direk Vergi Mahkemesine mi gitmeliyim?

Birde Bu işlemler dışında Ankara'dan raporum düşürüldüğü için temin ettiğim diğer haklar(Başbakanlık kartı, Ulaşım hizmeti v.b) elimden alınacak mı? yoksa düşürülen rapor sadece Vergi indirimi için mi geçerlidir? Yani Özürlü kadrosundan işe girebilirim ama Vergi indirimi ve erken emeklilikten yararlanamıyorum sanırım?

Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler. iyi günler dilerim.

Tekerlekli Sandalye