Vergi indirimi oranımı yükseltmek için hangi yolu izlemeliyim?

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
selamlar %45 sakatlık oranıyla vergi indirimi almaktayım. geçen hafta h sınıfı ehliyet için sağlık raporu aldım aldığım raporda sakatlık oranım %50 olarak belirlendi.
şimdi ben bu raporu iş yerine versem vergi indiriminde yükselme olur mu? olursa nasıl bir yok izlemeliyim?
2. sorum sakatlık oranımda ki 5 puanlık artış emekliliğime hangi oranda yansır?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Değişen bir şey olmaz ki...
Sakatlık oranı %40 ila 59 arası olanlar zaten 3. derece vergi indirimi alır. Bu oranlar arasında (%40-59) olanların emeklilik sürelerinde bir değişiklik olmaz.

ayancik57

Üye
Üye
Sayin halil bey...
Benim ilk işe girişim %40 şimdi ise %65 oldu.benim aylikta ne gibi bir fark olur.ben bu raporumu iş yerine versem mi daha iyi olur yoksa vergi dairesine vereyim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi için nereye başvurman gerektiğini 1 saat önce 2-3 yerde yazdıkya arkadaşım. Durup aynı sormanın bir anlamı yok. 50 kere sorsan cevap değişmez. Vergi indirimi derecen artarsa maaşına 20-40 tl fark yansır. ve emeklilik süren kısalır.

BURSAYAREN

Üye
Üye
mrh bişey soracağım mümkünse..bu vergi indirimi baba içinde geçerlimi..yani kızım 6 yaşında %80 raporu var...bizim bir işimize yararmı?? vergi indirimi derken maaştan kesilen vergilermi kesilmiyor..beni aydınlatırsanız çok sevinirim halil bey..şimdiden teşekkürler..

İsen Buga

Üye
Üye
Engelli çocuğu olan Baba vergi indiriminden yararlanır. Vergi indirimi demek maaş bordrosunda sağ üstte gözüken vergiler belli oranında yada tamamen düşürülür. Bu gider sıfırlandığı yada düşürüldüğü için maaşınızda bir artış sözkonusu olur. Tahminen aylık 20 ile 80 lira arası(sizinki sakatlık oranı yüksek olduğundan 80 lira civarında artış sözkonusu olabilir).

Tekerlekli Sandalye