Vergi indirimi rapor oranım yüksek sağlık kurulunda değişirmi?

Namık Kemal

Üye
Üye
Merhabalar. İşyerimden aldığım yazıyla vergi dairesine gidip oradan da Kayseri Şehir hastanesine sevkedilip 05.10.2018 tarihinde Kayseri Şehir hastanesinde %64 engelli sağlık raporu aldım. Bundan sonraki süreçte maalesef kimseden net bilgi alamadım. %35 ağır OSAS ve %44 Ankilozan spondilit ,bel fıtığı, sinir sıkışması yani kas iskelet sistemi olmak üzere toplam rapor oranım %64 olarak aldım. Bu rapor oranı vergi dairesinin yüksek sağlık kurulunda oran değişir mi ? Vergi indiriminden nezaman faydalanabilirim. Bu konularda bilgi almam konusunda ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

SM-C9000 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, vergi indirimi başvurularında hastanenin verdiği rapor oranları geçerlidir diye verilmiş bir mahkeme kararı var. Dolaysıyla oranın değişme ihtimali çok düşük bir ihtimal. Vergi indirimi başvurunuz onaylanıp işyerinize bildirim gelince faydalanmaya başlarsınız. Bu süreç 2-3 ayı bulabilir.

Namık Kemal

Üye
Üye
Peki vergi indiriminden raporun alındığı tarihten itibaren mi yoksa işyerine bildirildiği tarihten itibaren mi faydalanabiliriz ? Öncelikle çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. Saygılar

Namık Kemal

Üye
Üye
Halil Bey Merhaba. Vergi indirimi için 05.10.2018 tarihinde %64 engel oranlı sağlık raporu aldım. Rapor işyerime ulaşana kadar Bu süreçte raporun durumunu nerede olduğunu nasıl nereden sorgulayabilirim nasıl öğrenirim. Saygılar

Eserin79

Üye
Üye
Selamlar 27 Temmuzda vergi indirimi için müracaat etmiştim 30/11 de sonuçlandı 60 gitti 60 geldi süreli değil galiba

Namık Kemal

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgi için. Ayrıca raporunuzun detayı nedir acaba ? Benim %35 ağır osas (uyku apnesi) ve %44 kas iskelet sistemi (Ankilozan spondilit bel fıtığı sinir sıkışması) toplamda %64 oranım

Tekerlekli Sandalye