Vergi indirimi raporu ve alınan yeni sağlık raporu?

Herkese merhaba hayırlı akşamlar. 2001 yılında %65 engelli raporu alarak işe girdim 2004 yılında %40 vergi indirimi aldım hala geçerli. 2016 yılında 3 defa disk kaymasından ameliyat oldum ve %12 rapor sürekli. Eski sağlık raporum ile diğer raporumu birleştirme istendi sonradan problem çıkartacağız söylendi tıp fakültesine başvuruda bulundum göz ve bel den dolayı toplam %67 rapor verdiler 2018 yılında. Vergi dairesi eski vergi indirim raporum geçerli olduğunu söyledi ancak sgk veya vergi dairesi emekli olunacağı zaman bu raporun tıp fakültesinden olmasından dolayı problem çıkartır mı sürekli raporum var "" "" "birde vergi indirim raporumu artırmak istesem başvuruyu nasıl yapacağım eski raporum ne olacak geçerli olacakmı cevaplarsanız seviniirim

Ben olsam hiç uğraşmam. Eski rapor üzerinden devam ederim.

ben gss için başvuru yaptığımda çalışmadığım halde bana g1 çıkıyor yeşilkart verilmiyor

%92 engelli kızım için

1460 tl evde bakım maaşı 805 tl engelli maaşı 100 tl elektrik yardımı alıyorum toplam 2365 tl
ötv den muaf olarak fatura bedeli 65 bin tl araç aldım bunun 120/1 550 tl eder +2365 =2915 tl eder evde 4 çocuk eşim ve ben 6 kişiyiz 2915/6 =kişi başı 485 tl eder buraya kadar herşey normal ben yeşil karttan vazgeçtim

bugün sgk ya gittim gss g1 başlatmak için bana yetkili kişi şunu söyledi senin evde kişi başı gelirin 1100 tl baz alınmış 1100X6=6600 tl gelirim var gözüküyor bu kadar fark sizce nereden çıkıyor anlayamadım lakin ben 4 yol aklıma geliyor

1-bu adamlar arabanın gerçek fiyatı 150 bin tl üzerinden parayı bankaya koyarak 2 katı faiz ile 3000 tl gelirim olduğunu 3000 de zaten var ya böyle hayal ediyorlar
2-abim ve ben aynı adresteyiz abim ve oğlu sgk kı olunca acaba bizedemi yansıyor diyecem ama bu seferde kızımın maaşını kesmeleri lazım bu zor ihtimal
3-evlenen kızım ve eşi subay 8000 tl maaşı var acaba kızımı benim evdemi ikameti görünüyor diyeceğim ama sanmam onun adresi gitti nikahtan hemen sonra
4-engelli kızım 20 yıldır aynı adreste benle oturuyor dolayısı ile kızım 2 kişi olma ihtimali zayıf

peki bana kişi başı 1100 tl gelir nereden çıkarıyorlar kafayı yiyecem

Geri