Vergi İndirimi Raporumu Kaybettim

atrajux

Üye
Üye
Herkese Selamlar,

2004 yılında aldığım vergi indirimi raporumun aslını kaybettim..Cerrahpaşadan almıştım..Hastane %55 oran vermişti..
Ankaradan rapor %40 olarak geri geldi..Neyse..
Cerrahpaşaya konuyu danıştım 5 yıl süreye kadar evrakları sakladıklarını söylediler..
Yani yeniden bu işlemleri yapmam gerek..
Şimdi bu işlemi başka bir hastaneden yapabilirim..
Benim sorum şu..
Bu işlemleri tekrar yaptığımda oranlarda değişklik olur mu? Yani sahip olduğum %40 oranı düşürürler mi..
Engel dururmum ise sol kolumu tamamiyle kullanamıyorum..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Üst ekstremite için şu oranlar verilir

Tablo 4.2.a- Üst ekstremite bozuklukları
(santral sinir sistemi veya spinal kord lezyonlarına eşlikeden)

Tek Üst Ekstremite Bozukluğu Özür Oranları:

Dominant Ekstremite:
1-hafif Kişietkilenmiş ekstremiteyi kendine bakım, günlük aktivitelerinde ve tutmadakullanabiliyor, fakat parmak hareketleri ince becerisinde zorluk yaşıyor:% 10
2-hafif Orta: Kişi etkilenmiş ekstremiteyi zorlukla kendinebakım için kullanabiliyor, eşya kavrayabiliyor ve tutabiliyor fakat parmakhareketlerinde ince beceri yok.: % 25
3-Ağır Orta: Kişi etkilenmiş ekstremiteyikullanabiliyor fakat kendine bakım aktivitelerinde zorlanıyor: % 40
4-Ağır: Kişietkilenmiş ekstremiteyi kendine bakım veya günlük aktivitelerinde kullanamıyor:% 60

Non-Dominant Ekstremite:

1-hafif Kişietkilenmiş ekstremiteyi kendine bakım, günlük aktivitelerinde ve tutmadakullanabiliyor, fakat parmak hareketleri ince becerisinde zorluk yaşıyor:% 5
2-hafif Orta: Kişi etkilenmiş ekstremiteyi zorlukla kendinebakım için kullanabiliyor, eşya kavrayabiliyor ve tutabiliyor fakat parmakhareketlerinde ince beceri yok.: % 15
3-Ağır Orta: Kişi etkilenmiş ekstremiteyikullanabiliyor fakat kendine bakım aktivitelerinde zorlanıyor: % 30
4-Ağır: Kişi etkilenmiş ekstremiteyi kendine bakım veya günlük aktivitelerinde kullanamıyor:% 45

atrajux

Üye
Üye
Bu seçeneklere göre hastanenin verdiği rapor doğru yani % 55..
Çünkü kolumu dirseğimi bükmek dışında hiç bir şekilde kullanamıyorum..Ankara %15 fazla demiş yani..
Raporun bir fotokopisi var..orda süreklidir seçeneği işaretli..
Ne yapmalıyım sizce? yeniden bir rapor almalı mıyım?
araba almayı düşünüyorum..raporun aslını isticekler büyük ihtimal..
pöff..:(

Tekerlekli Sandalye