Vergi indirimi ve maaşa yansıması hakkında bilgi alabilirmiyim?

zergul28

Üye
Üye
arkadaşlar banada yardımcı olursanız sevinirim,ben istanbul büyükşehir belediyesinde taşaeron olarak çalışmaktayım ,yani ücretli çalışanım bir çocuğum var ve %92 engelli raporu var gelir idaresine vergi indirimi için başvurdum 20/06/2011 tarihinde onaylanıp geldi ankaradan 26/08/2011 raporun aslı ve hrne varsa evrakların içinde şirketime iadeli taahhütlü olarak verilmiş fakat şirketimin muhasebecisi bu evrakları kaybettiğini söyledibende bunun üzerine gelir idaresini aradım sizin göndermiş olduğunuz evraklarımı şirketim kaybetmiş ne yapmam gerekiyor dedim ve telefondaki memur bana dosyamdan o evrakların fotokopilerini veribileceklerini söyledi ve benim şirketle bir işim olmadığını bu evraklarla şirketin vergi ödediği yerden müracaat ediceğimi söyledi, asıl ilginç olay şu 20/06/2011 de müracaat ettiğimde xxx bir şirket vardı,ve bu şirket üzerinden bi kere dahi vergi indirimi falan almadım , işimiz ihaleli olduğu için şimdi ise yyy adlı bi şirket geldi 01/01/2012 itibariyle ocak ayı içerisinde vergi dairesine gittim ve olayımı anlattım bana sakatlık indirimi ile ilgili bir evrak verdiler ve yeni gelen şirkete vermem gerektiğini söylediler

'benim sorum şu ben 20/06/2011 tarihinden itibaren olan süredeki vergi indirimini alabilirmiyim ?nasıl alabilirim ? bu vergi indirimini şirket maaşıma mı yansıtacak yoksa ben vergi dairesinden her ay mı alacağım ? bu konuda tam açıklayacı bi bilgi verirseniz çok sevinirim

İsen Buga

Üye
Üye
Vergi indirimi bir kere kabul edildiğinde iş hayatı boyunca geçerlidir. Her ne kadar şirket değiştirirseniz değiştirin vergi indiriminizi etkilemez. Her şirket için ayrı ayrı vergi indirimi almanıza gerek yok. Defterdarlık tasdikli fotokopisinin mutametliğe germeniz yeterli.
Yapmanız gereken vergi dairesinden alacağınız belgeyi ilgili şirket mutametliğine vermek.

sizin sorunuzun bir kısmı çözüldü: Her ay değil, hatta hergün değil yalnız şirket değiştiğinde özlük dosyanızda vergi indirimi dosyası kayıp ise; maalesef her şirket değiştirdiğinizde alacaksınız. Taa ki emekli olana kadar. Emekli olduğunuzda vergi dairesi ile ilişiğiniz eksilir.

zergul28

Üye
Üye
isen buga sağolasında sorularım hakkında bilgi verebilirsen sevinirim

zergul28

Üye
Üye
20/06/2011 tarihinden itibaren

bu yeni şirketmi vergi indirimi uygulayacak yoksa benmi müracaat ediceğem başka bi yere o açıdan teşekkür ederim şimdiden

Tekerlekli Sandalye