Vergi indirimi ve Sonradan alınan rapor derece farklılıgı

Arkadaşlar sizlere 1 adet sorum olucak.

2011 yılında vergı ındırımı mı aldım %45 di Ankara %48 cıkarmıs.İslemler esnasında heyetteki doktorların raporun dusuk dedıler.bende saglık bakanlıgına gıdıp ıtırazda bulundum tekrar heyete gırdım %56 ya cıkardım.

Emeklılık zamanı geldıgınde.hangısı göz onunde bulundurulacak.46 olunca 18 yıl 4200 prım gunu ıstıyor.56 olunca 16 yıl yanı 3800 prım gunu.
O yuzden kafam karıstı.2009 eylül ayından berıdır calısmaktayım.Cevaplarınız ıcın sımdıden teşekkur ederım.

kolay gelsin.

Merhaba Ruzgar Gülü,
SSK mensubusun sanırım. SSK mensuplarının emeklilik başvurularında vergi indirimde alınan raporun oranı geçerlidir. Dolayısıyla emeklilik başvurunda %56 oranındaki raporun geçerli sayılacak...

halil bey,vergi indirim kagıtında %48 yazıyor.sonrada ıtıraz ıle %56 cıkardım ama herhangı bır ıslem yapmadım tekrardan ankaraya gönderme v.s.bu arada ssklıyım

Rüzgar Gülü emeklilik açısından sakatlık oranı %40 ila 59 arası olanlar için bir değişiklik yok. Dolayısıyla emeklilik günü açısından %48 ila 56 arasında bir oynama olmaz. Tabi bunları SSK mensubu olduğunu varsayarak yazıyorum.

Untitled.jpg

SSK Özürlülerin Emeklilik Şartları - SSK Emekli

burdakı sartlardan dolayı bıraz karısıklık oldu.Teşekkur ederım yardımcı oldugunuz ıcın.

Ekli dosyalar

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    93.9 KB · Görüntüleme: 120

burdakı konularıda gormustum okudum yorumları.
benım demek ıstedıgım burdakı sartlara gore ya 16 yıldan yada 18 dan sorumlu olucam ya raporum sayılacak yada vergı ındırımım.
cunku tabloda %40-49 2008 yılından sonra 18 yıl 4200 prim diyor. aynı sekılde %50-59 16 yıl 3800 gun prim istıyor.

ama ben hangısıne tabi tutulacagım bunu bılmıyorum :(

slm mrb halil bey size bişey sorucakdım şimdiden tşkkler 2002 nin 1. ayında sigortalı işde çaılmaya basldım toplam 3.737 günüm var şu anda 08.08.2013 de bir rahtasızlık geçrdim sol tarafım komple felç ben saglık kurulu rapaoru çıkardım %74 oran verdi dokuz eylül üni. ben sgk basvurdum malülük için beni sevk yaptılar tedavi gördüğüm hastaneye yani dokuz eylül hastanesine
orda heyete girdim kalp damar ve nöroloji de sevk yaptmız için bizim elimize raporları vermediler direk baglı oldumuz sgk ya gönderdiler oradaki oranı bilmiyorum bu gün sgk ya gittim de bana ret cevabı gelmiş halen benim elime bir rapor ulasmadı bana bü gün sgk personeli sunu yapmamı söledi vergi dairesine gidip vergi indirimi al dedi ve ben su anda 14 aydır işgörmezlik raporu alıyorum yani halen ssk l oluyorum vergi indirimi yaparsam emekliliğimde bir sıkıntı olur mu
ayrıca bişey daha sorucam size dokuz eylülün verdigi raporu sgk doktorları oranlarını indirebilir mi cevaplarsanız çok sevinrim

@Rüzgar Gülü, ben ilk işe giriş tarihini karıştırmışım. Sen 2008 sonrası sigortalı olmuşsun. Ben seni 2008 öncesi sigortalısın diye biliyordum. O yüzden %40-59 arası emeklilik süresi için değişen birşey yok dedim. Zira 2008 sonrası işe girenlerde sakatlık oranı %50-59 arası olanlarda emeklilik süresi değişkenlik gösteriyor. Bu durumda sen 16 yıl 3800 gune tabisin.

@erol, Malulen emeklilikte oranı sana vermezler zaten. Hastalığa dair bulgular yazılır ankara maluliyet dairesine gönderilir. Onlar bu kişi malul derse malulen emekli olursun. Maluliyet dairesinin bu kişi malul değil dolayısıyla malulen emekli olamazda diyebilir. Sen haksız karar verdiklerine inanıyorsan tabiki karara itiraz hakkında vvar. Bu arada vergi indirimi faal çalışma yaşamı içinde olan engelliler için geçerlidir. sen faal olarak şuan çalışıyormusun? ayrıca hangi kuruma tabi olarak çalıştın. SSK, bağkur, emekli sandığı?

@halil bey ben su anda izmir havalimaninda özel sektörde ssk li olarak aktif durumdayim ama isgormez raporu aliyorum rahatsizligimdan dolayi bu gün vergi indirimi icin basvurdum bana % 74 oranimin gecerli olacagini soyledi ben bu oranla malulen emekli olabilirim ilgilendiginiz icinde ayrica tşkler

Geri