Vergi İndirimi ve Yurt dışı borçlanması

yemreo

Üye
Üye
Halil Bey iyi günler.
Ben 11.08.1965 Doğumlu, 04.07.1988 SSK girişliyim ve 288 gün yatmış primim var. Aynı zamanda 24.12.1990- 10.08.1994=1306 gün ve 13.11.1997-13.03.2011=4800 gün olmak üzere toplamında 6106 gün yurtdışı çalışmışlığım var. Borçlanma yapacağım. Fakat 18 ay 540 gün askerlik yaptığım için 5375 gün üzerinden emekli olabileceğimi ve yaştan dolayı 2015 yılında 50 yaşında emekli olabileceğimi söylediler. Ben aynı zamanda şeker hastasıyım sol ayağımın altında yara var çalışamıyorum şekerimde 250-300 arasında kulak ve gözdede aşırı olmasada sorunlarım var şeker hastalığından dolayı, rapor almak istiyorum. Bir yerde de çalışırsam iş veren tarafından vergi indiriminden yararlanmak için vergi dairesine sevk ediyormuş onlarda sakatlık oranına göre %40 altı olmamak şartıyla onaylarsa 3600 gün üzerinden emekli olup 2015 yılı 50 yaşını beklemeden hemen maaşa geçebileceğimi söylediler. Rapor alma durumum sizce nasıl olur alabilir miyim? Eğer anlattıklarım kafanıza yatarsa ne yapmam gerekirde hemen emekli olabilmem için yapacaklarımı önce nereye ve nasıl başvuracağım hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bahsettiğiniz hastalıklardan %40 ve üzeri bir rapor alırmısınız kesin bir şey söylemek zor. Engelli erken emekliliğinden yararlanmak istiyorsanız şu yolu izleyeceksiniz. Bir işyerinde çalışacak yada çalışıyor gözükeceksiniz. Devamında vergi indirimi için başvuracaksınız. Onlar sizi hastaneye sevk edecek. Raporunuz Ankara'ya gidecek. %40 ve üzeri bir rapor alır bu raporla vergi indirimi başvurunuz onaylanırsa yaşı beklemeden emekli olursunuz.

yemreo

Üye
Üye
Hızlı cevaplarınız için teşekkür ederim.Yazdığınızdan anladığım kadarıyla tetkiki hastane yapacak yapılan tetkike göre de raporun derecesinide Ankara belirleyecek.Yeni sorularım olması sizleri rahatsız ederim.

yemreo

Üye
Üye
Halil bey merhabalar yukarıda sorduğum sorunun devamında aklıma birşey geldi, bu rahatsız olarak bahsettiğim kişi adına ticari taksi alsa yine aynı yolları izleyerek baş vurabilir mi veya başkası adına ticari taksi alınsa da bu orada sigortalı olarak çalışsa ve yine aynı yöntemleri izlesek işimiz rast gider mi?

Tekerlekli Sandalye