Vergi indirimi yenı rapor

jengaver

Üye
Üye
Merhaba.

2000lı yılların basında polıo sekelı tanımlı ıse gırer seklımde yuzde 40 rapor almıstım. Onunla vergı ındırımı ve ucretsız seyahat karrı cıkartmıstım. Sımdı ıse bır araba almayı dusunuyorum ve bu arada e devlette rapor gorunmedıgı ıcın seyahat kartıma vızeleme 3 aylık geldı. Surucu okur kagıdında otomatık vıtes kullanır kodu var. Ama otv ıcın yenı rapor yazdırmam gerekıyormus sanırım. Yenı sıstemdede oranları cok dusuk verıyorlarmıs. Benım sol bacakta kısalık 3 cm ıncelıkte dıger bacagımın yarısı kadar ıncelık var. Yanı kaslarımda kemıklerımde dıgerı kadar degıl tammolarak kalca bıtımıne kadar. Koltuk degnegı kullanmıyorum ama topallama cok net sekılde var. Ben tabloda kendımı bı yere koyamadım. Mevcut raporda sureklı ıbaresıde var. Ehlıyet ıcın rapora basvurursam eskı rapor ıslevını yıtırecekmı. 2023 de emeklılıl surem dolacaktı. Otv ındırımı ıcın basvurdugumda yenı rapor dusuk cıkarsa yuzde 40 dan emeklı olsmazmıyım. Ne yapmslıyım fıkrınız nedır?

septik

Editör
Editör
[MENTION=24360]jengaver[/MENTION]

Mevcut raporunuzdan emekli olana kadar faydalanın, 2013 yılındaydı sanırım, sağlık raporları için balthazard sistemi uyduruldu yada uygulamada rapor oranlarını düşüren bir sitem getirildi, ve o tarihe kadar vergi indirimi almamış olanlar ayrıca sosyal haklardan faydalananlardan her fırsatta yeni rapor istenerek mevcut oranlarını düşürdüler ellerindeki haklardan mahrum ettiler.

Hatırladığım kadarı ile polioda yaklaşık sizin rahatsızlığınızda herhangi bir destek kullanmayanlara %20, baston gibi zorunlu olarak bir aparatla yürüyebilenlere %40 oran veriliyor, sizin yerinizde olsam sadece bir araç için riske girmem emekli olun sonrasında dilediğiniz aracı alın derim.

Tekerlekli Sandalye