Vergi indiriminden %64 raporum onaylandi

converter

Üye
Üye
Halil bey iyi günler

22,07,1985 sigorta başlangıç 5125 gün ve (35600tl pirim toplamı) 46 yaşındayım halen çalışmaya devam ediyorum vergi indiriminden faydalanmak için vergi dairesine müracat ettim devlet hastahanesinden aldığım 07,10,2011 tarihinde %64 oranındaki raporumu maliye bakanlığı sağlık kurulu aynı oranda 14,11,2011 tarihinde onayladı bu durumda malulen emekli olabilirmiyim ve bu işlemleri başlatmak için ne yapmalıyım nasıl ve hangi kuruma müracat etmeliyim ve bu süreç ne kadar zamanda olur.Eğer emekli olursam tahmini ne kadar maaş alabilirim.Emekli maaşlarında vergi kesintisi oluyormu.
Konuyla ilgili bilgi verebilerseniz sevinirim
İyi çalışmalar dileyerek teşekkür ederim .

İsen Buga

Üye
Üye
Malülen emekli olma... Erken emekli ol. Çünkü daha avantajlı...

Erken emeklilik için SGK.ya başvur. Vergi indiriminiz numarası ve tarihi gösterilmek üzere bir dilekçe yazıp emeklilik işlemlerin başlatılmasını talep edin. Şuanki şartlarınız erken emekli olmaya müsait...

converter

Üye
Üye
Cevabınız için tşklr

Malülen emekli olma... Erken emekli ol. Çünkü daha avantajlı...

Erken emeklilik için SGK.ya başvur. Vergi indiriminiz numarası ve tarihi gösterilmek üzere bir dilekçe yazıp emeklilik işlemlerin başlatılmasını talep edin. Şuanki şartlarınız erken emekli olmaya müsait...

Müracat edildiği tarihmi emeklilik için dikkate alınıyo birde ne gibi avantajları var bahsederseniz sevinirim maaş olarak normal şartlarda emekli olmadan daha azmı yoksa daha fazlamı

İsen Buga

Üye
Üye
Erken emekli eşittir normal emekli...
Normal emeklilikte ne tür şartlar varsa aynen uygulanıyor. Maaş şartlarına gelince emekli olduğunuzda değişiyor %60-%80 oranında düşüş oluyor .Yani 1000 lira maaş alan biri, emekli olunca 800 lira maaş alır

converter

Üye
Üye
Sayın Bauhaus
Benim normal şartlarda emeklilikle ilgili pirim gün sayım dolu fakat yaşımı doldurmadığım için emekli olmam için 49 yaşını beklemek zorunda idim ama böyle bir durumda gündeme gelince vergi indiriminden dolayı erken emeklilik gündeme geldi (yaşımı beklersem 15,10,2015 de emekli olmam gerekiyo) bu durumdada maaşda düşme sözkonusumudur .Ayrıca emeklilik süreci dilekce verdikten sonramı başlıyo örnek dilekce tarihinden 2 ay sonra emekli oldum bu 2 aylık maaşı toplu halde veriyolarmı.Saygılarımla iyi çalışmalar.

Tekerlekli Sandalye