Vergi indiriminden emeklilikte kontrol muayenesi

coşkun67

SMS Activated
2 yıl önce %43 ile vergi indiriminden emekli oldum raporumda 2 yıl geçerlilik süresi ibaresi vardı ..
Bu gün kontrol muayyenesi için sgk il müdürlüğünde dilekçemi yazdırdım kayıt için emeklilik işlemleri bölümüne götürdüm oradaki memur kontrole gerek olmadığını raporu alırken bakanlığa gönderilen raporun bakanlıktan muayyeneye gerek olmadığı yazıldığını dolayısıyle kontrol muayyenesinegerek olmadığını söyledi...
Bu işlere yabancı olduğum için pek de bir şey anlamadım ..Bana bu raporu veren sgk hastahanesi 2 yıl sonrakontrol şerhi koymuştu ama bakanlıktan gelen cevapta kontole gerek yoktur ibaresi varmış..kontrol muayyenesi olabileceğini ya da olmayacağını neredenen anlarız

Benim bildiğim raporun üzerindeki ibare belirliyicidir. Bunun dışında bakanlığın rapor üzerindeki ibareye rağmen gerek yoktur hükmü verdiğini ilkkez duyuyorum. Konuya ilşkin başka tecrübesi yada bilgisi olan var mı?

Benim bildiğim raporun üzerindeki ibare belirliyicidir. Bunun dışında bakanlığın rapor üzerindeki ibareye rağmen gerek yoktur hükmü verdiğini ilkkez duyuyorum. Konuya ilşkin başka tecrübesi yada bilgisi olan var mı?
Raporun geçerlilik süresi bölümünde 2 yıl yazıyor acaba ben mi yanlış anlıyorum bu 2 yıl sonra kontrol muayyenesine tabi tutulacağım anlamına gelmez mi

Geri