Vergi indirimini nedir? Ben yararlanabilir miyim?

yasminn

Üye
Üye
Arkadaşlar ben 2010 yılında kaza geçirmiş olsamda engelli olduğumu, buna bağlı olarak
bir takım haklarım olduğunu 3-5 ay önce öğrendim. Bu sebeple önce "evde bakım maaşı
almak için ne yapmalıyım" konusunda yardımcı oldunuz, yakın zamanda malülen "engelliliği"
konuştuk. Dedim ya, raporumu yeni aldığım için mütemadiyen forumda benim sorularımla
uğraşıyorsunuz.

Beyin travması geçirdim... Detaylı bir şekilde şahsıma yönelik yorum yapılmadığında daha
önce yazılanları anlamıyorum. Kafam almıyor yani. Çok okudum, her konuyu okudum ama
çözemedim nedir Vergi İndirimini.

Çok uzattım sadede geleyim. Vergi İndirimi nedir? Ben yararlanabilir miyim?

Sevgiler,
Yasemin

gülümse_hayata

Üye
Üye
Vergi indirimi %40 ve üzeri raporu bulunan çalışanların maaşlarının belli bir kısmının vergiden istisna tutulmasıdır. Bu sayede maaşları belli oranda artar. Erken emeklilik olayında vergi indirimi olması gerekiyor. Defterdarlığa gidip başvuru yapmalısın. Onlar seni hastaneye sevk ederler. Verilecek rapora istinaden defterdarlık sana vergi indirim hakkı tanır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Gülümse hayata'nın söylediği gibi vergi indirimi aktif çalışma yaşamı içinde olan engellilere verilir. Siz şu an bildiğim kadarıyla aktif çalışma yaşamı içinde değilsiniz ve malulen emeklilik için muracaat ettiniz. Dolayısıyla siz vergi indiriminden yararlanamazsınız.
Not: Size dair yazdığım bilgilerde yanlışlık varsa düzeltin lütfen. Foruma çok sayıda soru geldiğinden sizin durumunuzu başka bir üyeyle karıştırmış olabilirim.

yasminn

Üye
Üye
Gülümse Hayata teşekkürler.

Halil Bey haklısınız. Ben aktif çalışıyorken engelli olmadım. Aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Tekerlekli Sandalye