Vergi indiriminin işyerine ulaşması

love_is_blind

Üye
Üye
Selamlar.%46 sürekli raporumla vergi dairesine vergi indirimi için başvurmuştum.15-20 gün sonra evrak takip edebileceğim bir link bulamayınca BİMER'e netten yazı yazdım.24 Kasım 2015'te ev adresime gelir idaresi başkanlığından bir yazı geldi.Gelen yazıda 'raporunuz Gelir İdaresi Başkanlığı merkez sağlık kurulunca incelenmiş ve çalışma gücünüzün yüzde kırkaltısını kaybettiğinize dair karar verildiği başkanlığımız gelir idaresi başkanlığının ....tarih ve...sayılı yazısı ile bildirilmiştir.Bu nedenle rapor tarihinden itibaren 3. derece engelliler için uygulanan engellilik indiriminden faydalandırılmanız gerekmektedir.' yazıyor.Fakat üzerinden 20-25 gün geçtiği halde işyerime yazı ulaşmadı.Ben de ilimiz Balıkesir vergi dairesini aradım.Oradan bir memur dosyamı bulup,bana Bağlı bulunduğum Bandırma vergi dairesine hemen fax çekeceğini söyledi.4-5 gün sonra Bandırma vergi dairesine gittiğimde,işyerime gönderildiğini belirten bir kağıt gösterdiler.Postaneyi aradım 2-3 gün boyunca,bir türlü bulamadılar.Sonra vergi dairesindeki memur halime acımış olacak ki aynı evrağın fotokopisini çekip aslı gibidir mührü vurarak bana verdi ve bunu işyerine ver dedi.Yazıda 'işyerinizde çalışan ..... un ücretlerinin vergilendirilmesinde rapor tarihinden itibaren 3.derece eng. için uygulanan eng. ind. faydalandırılması gerekmektedir ' yazıyor.07-03-1988 SSK girişim ve 3800 primim mevcut.Şimdi ben bu yazıyla 'engelli erken emekliliği' için başvurabilir miyim acaba?Yeni asgari ücretten bir maaş al da başvur diyenler var.Maaşımı zamlı almamın emekli maaşı bağlanmasında bir etkisi olur mu?Yardımcı olursanız sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi belgenizde aslı gibidir ibaresi varsa bir sorun olacağını sanmıyorum. Bir kaç ay yüksek maaş almanın engelli emekliliğinde bir katkısı olacağını pek sanmıyorum. Ama sen istersen bir kaç ay zamlı maaş alıp öyle emeklilik için müracaat edebilirsin.

Tekerlekli Sandalye