Vergi indiriminin maaş bordrosuna yansıması?

14 bolu

Üye
Üye
Selam, ben engelli kadrosuyla askari ücretle özel bir şirkette (716+AGİ) çalışıyorum evli ve 2 çocuğum var eşim çalışmıyor 2. derece vergi indirimim var ama geçen ay maaşımda farklılık olmadı AGİ 68.00 TL ye düştü ama ne kadar vergi indirimi aldığım maaşıma yansımadı muhasebeye sorduğumda onlarda bilmediklerini söylediler sizden istediğim benim ne kadar vergi indirimi gerekiyor ve nasıl alacağım. Maaşıma mı yansıyacak yoksa ayrımı alacağım yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Maaşınıza yansır. Bordroda "sakatlık indirimi" diye geçer.

14 bolu

Üye
Üye
ben anlayamadım ısyerımden bodro aldım oyle bır acıklama yok 2 derece vergı ındırımı ne kadar tesekkurler

14 bolu

Üye
Üye
vergı ındırımı alınca maasım dustu neden boyle oldu bu konuda bılgısı olan lutden yazsın tskr

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Maaş düşmez. Aksine maaşınıza 50-60 tl fazla yansıma olur. Ama neden maaşınız düştü bende bir anlam veremedim açıkcası...

14 bolu

Üye
Üye
bu konu hakkında sgk yamı yoksa deftardarlıgamı muracat etmem gerekıyo muhasebeye sordugumda 3 derece vergı ındırımı olan ve bekar olan benden fazla alıyo bu konudfa nereye muracat etmem gerekıyo tesekkurler muhasebe vergı ındırımı almasam daha ıyı dedıler anlamıs degılım benım maasım ne olması gerekır yazarsan sevınırım

İsen Buga

Üye
Üye
Gitmeniz gereken yer ne Defterdarlıktır ne de SGK'dır. Düpedüz gitmeniz gereken yer karakol ve şikayet edebileceğiniz mercii Polis amcalar...Polis'e işyerinizdeki muhasebecisini şikayet etmeniz gerekiyor. O muhasebeciyi bir daha uyar ki hesapları doğru yapsın. Parayı iç etmesin...
İşin doğrusu sizin muhasebeci evli ve çocuklu ayrıca eşi çalışmıyor asgari ücrette biri için o kadar acizane hesap çıkaramaz.

14 bolu

Üye
Üye
resim 001.jpg mayıs 2013 bu bodrada 2 derece vergı ındırımı ve AGI 110 tl gorundugu mıktara dustu

kul_veysi

Üye
Üye
Selam arkadaşlar iki sorum olacak tarım bakanlığında 2012 den beri bilg. işletmeni olarak çalışyorum e-bodroda ek göstergem 0 (sıfır) yazıyor ve 2. derece sakatlık indirimi aldığıma dair herhangi birşey yazmıyor neden ?
Bilgisi olan arkadaş yardımcı olsa sevinirim malum multemetlere birşey sorulamıyor adamlar açıklama yapmaktan eriniyor..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
bodroda "özel indirim tutarı" diye yazar. Vergi indirimi almış ancak bordroda yazmıyorsa bi terslik var demektir.

htcaky

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar. Vergi indirimi sonucum yeni geldi. Duyduğuma göre vergi indirimine başvuru tarihiyle, sonuçlanma tarihi arasindaki zamanın odemesinide alabiliyormusuz. Bunun için nereye başvuru yapmamız gerekiyor. Hangi evraklar isteniyor bilgisi olan var mı acaba.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Vergi indirimi biri işverene biri size olarak iki nüsha halinde düzenlenir ve herhangi bir yere başvurmanıza gerek yok. Vergi indirimine başvurduğunuz tarih ile elinize ulaştığı tarih arasındaki tutarı ben geri alamadım. Aslında geri alınabiliyor ama bu tamamen işverenenin iyiniyetine bağlı olarak gelişiyor.Bana kalırsa SGK ya bir danışın ama bu konuda pekde yardımcı olmuyorlar çünkü onlara göre vergi indirim hakkı sonucun sizin elinize ulaştığı andan itibaren başlıyor.

Bundan sonra alacağınız ilk maaş bordrosunda vergi indirim hakkından ne kadar faydalandığınızı kontrol edin. Mutlaka sağ alt köşede (indirim ve yasal kesintiler bölümü) sakatlık indirimi diye belirtilen bir tutar göremezsiniz işveren hala maaşınıza yansıtmıyor demektir. Personel özlük işlerine yada muhasebeci kimse ona bu durumu iletin hiç çekinmeyin. Vergi indiriminden faydalanmak geriye yönelik haklarınızı tahsil edemeseniz bile hakkın doğduğu andan itibaren maaşınıza artı olarak yansıması gereken en doğal hakkınızdır.

Haklarınızı bilin ve mağdur olmayın dileklerimle...

Tekerlekli Sandalye