Verilen sağlık raporunun düşük olduğuna inanıyorum. Ne yapmalıyım?

serdar06

Üye
Üye
s.a. herkese geçmiş olsun
aranıza yeni katıldım ama burada bulduğum bilgileri ve samimiyeti başka hiçbir sitede görmedim.onun için sizleri tebrik ederim.
benim sıkıntım şu şekilde...
askerde 1. derece aort yetmezligi nedeni ile çürük raporu verdiler. askerden geldikten sonra daha önce çalısmıs oldugum iş yerine alınmadım.kadro dolu imiş v.b... gibi sebeplerle ama bana engelli kadrosunun boş oldugu söylendi ve rapor alırsam sıkıntı olmayacagı iletildi. bende ankaradaki devlet hastanelerinden birine basvurdum. fmf (ailevi akdeniz hastalıgı) hastasıyım durumumu bildirdim. ama organlarımda tutulum saptanmadı diye oran vermediler. kardiyoloji de kalp yetmezligi %10 ve rkh %10 oran verdi sonuçta %19 gibi oran aldım. ve bu hiç bir işime yaramadı....sonrasında aynı hastaneye normal tedavilerimi yaptırmak için gittigimde çölyak hastası oldugumu ögrendim ayrıca kemik erimesi ve AS hastalıgı oldugumu söyleyip tedavilerime basladılar. ayrıca aort yetmezligi oranı yanlıs bilmiyorsam %50 olmalı.....bende aort yetmezligi varken nası bana kalp yetmezligi diye sacma bir sebepten % 19 gibi bir oran verdiler anlamıyorum. simdi ben aynı hastaneye tekrar basvurmalımıyım yoksa baska bir hastaneyemi gitmeliyim.daha raporumu alalı 1 ay oldu 6 ay gecmeden yeniden sağlık raporu için basvurabilirmiyim. ve ben bu hastalıklarla % kaç oran almalıyım. size bu soruları soruyorum çünkü 2012 yapılacak ösmm sınavına katılmak istiyorum. bu sınav için sadece 4 ay kalmısken en hızlı bu raporumu nası alabilirim. bana yardımcı olursanız haklarımı bilinçli bir sekilde aramak istiyorum.saygılarımla...

İsen Buga

Üye
Üye
Rapor isteme sekli bilmediğim için genelleme yapıyorum. İtirazda bulunmalısın. Hastalıklar tam olarak incelenmeye ve değerlendirilmeye alınması gerektiğini belirtmelisiniz.
Hızlı bir sekilde nasil alabilirsin? Hastalık tam incelenememesinden dolayı yeniden %19 alırsın.

serdar06

Üye
Üye
inanki arkadaşım yazdıgın cevaptan hiç bir şey anlmadm ve hatta diyebilirimki kafam daha cok karıstı. ama yardım etme niyetinde oldugunu biliyorum. teşekkür ederim....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Selamlar,
Size kalp yetmezliğinden %10 rkh %10 oran verilmiş sonuçta %19 rapor almışsınız. Aradan bir ay geçmiş ve sizde başka hastalıklar çıkmış. Siz şu yolu izleyebilirsiniz.
1: Aynı hastaneye "başka hastalıklarınızın ortaya" çıkmasını gerekce göstererek yeni rapor için başvurabilirsiniz.
2: Size verilen rapora itiraz ederek hakem hastanesine sevkinizi isteyebilirsiniz.
Sadece çölyak hastalığından %20-30 oranında rapor alanlar var. Ben diğer hastalıklarınızda eklenmesi halinde %40 lık bir rapor alacağınıza inanıyorum.

serdar06

Üye
Üye
halil bey cevabınız için teşekkür ederim
bugun hastaneye tekrar gittim ama bana il saglık müdürlügüne gidip dilekçe yazmam gerektigi söylendi. bende saglık bakanlıgında tanıgım bi abime durumu telefonla anlattım. o da yarın gel bi konusalım dedi. bakalım nasıl bir yönlendirme yapacak. onunla görüstükten sonra size izledigim yolu aktarırım. saygılarımla.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben teşekkür ederim. Mutlaka izlediğiniz yolu bize aktarın. Böylece süreç hakkında herkes bilgilenmiş olur.

serdar06

Üye
Üye
s.a. Halil bey
Bugun saglık bakanlıgına gittim. orada il saglık müdürlügünü arayarak bize bilgi verdiler. rapor tarihini üzerinden 6 ay gecmedigi için il saglık müdürlügüne basvvurmam gerektigi söylendi. onlar beni tekrar aynı hastaneye sev edeceklermiş çünkü tekrardan aynı tahlilleri yaptırmama gerek olmaması için. ayrıca yeni eklenecek hastalıklarımıda bu hastane kontrol ettigi için eklenmesi gereken oranı raporu tekrardan raporuma ilave edeceklermiş. il saglık müdürlügüün verdigi bilgi budur.ayrıca özel doktoruma çölyak hastalıgının oranı ile ilgili sorumu sordum o da bana fazla bir rapor vermeyeceklerini söyledi. ona göre %40 alamazmısım.ciddedn çölyak hastalıgının oranı kac nerden ögrenecez anlamadım.....salı günü dilekçemi yazacam. sonuclara göre sizlere bilgileri aktarmaya devam ederim belki baska arkadasların ihtiyacı olur bu bilgilere göre. saglıcakla kalın

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sadece çölyak için %40 verilmese bile çiddi bi oran verirler illaki. Tüm hastalıklar için verilen oranlardan bizi haberdar etmeyi ihmal etme serdar.

serdar06

Üye
Üye
selamun aleykum
ilkönce hastane maceralarım devam ediyor bunu bildireyim. bugun sağlık kuruluna basvurumu yaptım.2 saat içinde bütün muaynelerimi yaptılar sadece kan tahlilim ve holterim yarın takılacak.
sırasıyla.
1 dahiliye polikiliniği.
fmf hastası aort yetmezligi var.iminoloji ve kardiyoloji görmesi uygundur.muayne bitmiştir.
2. kardiyoloji polikilinigi.
askerden aort yetmezligi nedeni ile muaf.gata raporu var. eko ve holtersonuclarına bakılacak muayne bitmiştir.
3.gastroneloji polikilinigi.
çölyak testleri pozitif diyet yapıyor. b12 eksikliği var muayne bitmiştir.
4.imünoloji polikilinigi.
kolsisin 4x1
endol2x1
kullanıyor fmf hastası muayne bitmiştir.
5 fizik tedavi polikilinigi
fmf ve çölyak hastalığı var. bel ve eklem agrısı mevcut
kemik erimesi baslamıs. muayne bitmiştir.

bunların dısında hastalıklarımdan dolayı kronik anemi ve d vitamini ayrıca kalsiyum eksikligi mevcut. sonuclarımı göstermeme ragmen umursayan olmadı

evet arkadaslar yarın holter takılacak sonra kan sonuclarımı alacam yetişirse carsambaya kurula girecem. ama % 40 gibi oran alacagıma artık inancım yok.neyse Allah herkese olaylık versin.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor sonucunuda paylaşmayı ihmal etme serdar.

serdar06

Üye
Üye
mutlaka halil bey. rapor sonuclarına ve buradan yardım edebilecegim her konuda gerekli bütün yardımları yapmaya hazırım. umarım birilerine faydam dokunur.

Tekerlekli Sandalye