Vicdansız Ebeveynler.!

F

Fırtına

Guest
6577.jpg

Vicdansız anne özürlü çocuğunu tek başına evde bırakıp Adana’ya kaçtı.. Gazimağusa’da yaşam süren bir anne, özürlü çocuğunu tek başına apartman dairesinde bıraktı ve Adana’ya kaçtı.!

Dün ortaya çıkan bu iğrenç olay, kent sakinlerinde öfke yarattı ve “vicdansız anne” yorumlarının yapılmasına yol açtı.

Çok kısa bir süre önce KKTC vatandaşlığına da kabul edildiği öğrenilen Firdevs (Zengin) Tatar (26) isimli kadın, eski kocasına sinirlenip 4 yaşındaki hidrosefali hastası olan Umutcan Zengin’i apartman dairesinde bırakıp dün öğle uçağı ile Adana’ya gitti. Kadının Adana’da kimin yanına gittiği belirlenemedi.

Adana’dan hem eski eşine hem de sevgilisine mesaj gönderip, çocuğu evde bıraktığını ve hasta olduğunu bildiren Firdevs Tatar, geri dönmeyeceğini belirtti.

Firdevs Tatar’ın erkek arkadaşı, polislerle birlikte, vicdansız annenin kaldığı Kaliland bölgesindeki Dilay Apartmanına gitti. Polis ve Firdevs Tatar’ın ismi belirtilmeyen sevgilisi, çocuğu alıp Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Herkesten sevgi gördü;

Hastaneye götürüldüğünde 38 derece ateşi bulunan ve Hidrosefali hastası olduğu belirtilen Umutcan’a hemşireler sahip çıktı. Kucaktan kucağa dolaştırılan talihsiz yavru için ilaç tedavisi de başlatıldı.

Daha sonra uzman asker olan babası Adem Zengin (30) hastaneye gelerek çocuğunun başında gözyaşlarına boğuldu. Yaklaşık bir yıl önce eşinden ayrıldığını anlatan Adem Zengin, “ bu nasıl vicdansız anne? Böyle canavar bir anne olamaz” dedi.

KIBRIS’a konuşan baba Adem Zengin, şunları söyledi;

“2005 yılında Firdevs Zengin ile evlendik. Daha sonra Umutcan dünyaya geldi. Hidrosefali hastası olduğunu öğrendik. Annesi O’na hiç doğru dürüst bakmadı. Mahkeme kararı ile ayrıldık. Nafaka parasını düzenli verirdim. Sürekli beni tehdit ederdi. Daha fazla nafaka istiyordu. ‘Vermezsen, çocuğa bakmayacağım’ derdi. Geçmişte O’nu bir kaç kez polise şikayet ettim. Olmadı. Böyle bir vicdansız anne olamaz..”

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. Bu arada Sosyal Hizmetler Dairesi’nin de konuyla ilgili araştırma yaptığı öğrenildi.

F

Fırtına

Guest
Engelli kızlarını seks kölesi yaptı.!

6582.jpg

Avusturya'nın Braunau kentinde 80 yaşındaki bir baba, 40 yıl boyunca bir odaya kilitlediği iki kızına tecavüz ettiği iddiaları üzerine gözaltına alındı.

Avusturya polisi, Mayıs ayında, babalarının yeni tecavüz girişiminden kurtulmayı başaran kızları tarafından ihbar edildiğini açıkladı. Baba iddiaları reddederken, cinsel istismarın kızlarından birinin 12, diğerinin de dört yaşındayken başladığı öne sürülüyor.

Biri 53 diğeri de 45 yaşında olan kadınların zeka özürlü oldukları belirtiliyor. Avusturya'da yayımlanan Die Presse gazetesi, olayın birkaç yıl önce tüm dünyada yankı bulan Fritzl vakasındakine benzer bir etki yarattığını yazdı.

Avusturyalı Jozef Fritzl adlı bir baba eve hapsettiği kızına yıllarca tecavüz etmek suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Fritzl'in kızından yedi çocuk sahibi olduğu açıklanmıştı.

'TIRMIKLA TEHDİT ETTİ'

Yeni ensest vakasında çocuktan söz edilmiyor. Bir sosyal hizmet görevlisi, suçlanan babayı evde yerde yatar halde buldu. Polis, babanın düştüğünü ve bir daha kalkamadığını söyledi.

Hastanede tedavi edilen ve akli melekeleri yerinde olan babanın bakımevinden hapishaneye nakledildiği açıklandı.

Babanın kızlarını yıllar boyunca saman tırmığıyla öldürmekle tehdit ettiği, köylerinde sınırlı da olsa başkalarıyla görüşebilen kadınların korkudan yaşadıklarını kimseye anlatamadığı belirtildi.

F

Fırtına

Guest
Oğlunu korumak için zincirliyor.!

Çinli bir anne akıl sağlığı yerinde olmayan öz oğlunu 23 yıldan beri ahırda tutuyor. 76 yaşındaki kadın, o ölünce oğluna ne olacağını düşünüyor.

Yaşlı annenin, 40 yaşındaki oğlunu 23 yıldır ahırda duvara zincirle bağlayarak korumaya çalışması duyanları hayrete düşürdü.

Çin'in güneyindeki Chongqing kentinde yaşayan anne, oğlunu çok sevdiğini ancak bunu yapmaya mecbur olduğunu söyledi. 76 yaşındaki Xiao Anrong oğlu için yardım aramaya başladı. Öldüğü zaman oğluna ne olacağı konusunda ise endişeli.?!

Üzerine giydirilen her kıyafeti parçalayan Tang Zuhua, çıplak ve duvara zincirlenmiş halde 23 yıl geçirdi. Yerde yatan Zuhua için yatak alacak paraya ise annesinin gücü yetmiyor.

Çok uzun süredir zincirlerle yaşadığı için, kasları güçsüzleşen Zuhua artık yürüyemiyor. Diğer iki çocuğu evi terkeden anne, özürlü çocuğuna kendisi bakıyor.

Oğlunun banyosunu kendisi yaptırıyor, yemeğini yediriyor. Annenin aylık geliri ise sadece 45 lira.!

F

Fırtına

Guest
O, bu kötü günlerin bir gün biteceğine inanıyor.?!

6596.jpg

Bugün arife. Yarın bayram, telaştasınız. Ya da çoktan uzaklara gittiniz, tatiliniz başladı.

Bir ara interneti açtınız, ne var ne yok diye.. Size iç içe geçmiş bir kötü, bir de iyi haberimiz var. Önce kahrolup üzülecek, sonra küçücük bir çocuğunun “kocaman yürekli” sözleriyle umut dolacaksınız. Bayramda bir maniniz yoksa, belki de siz o kara bahtlı çocuğu, o çocuğun çaresiz annesini ve kardeşlerini kurtaracak adımı atacaksınız. Belli mi olur.?!

Iğdır’da 4 yıl önce eşi tarafından terk edilen 4 çocuk annesi, 36 yaşındaki Ş. Y.’nin kızı 11 yaşındaki A. Y., tecavüze uğradı. Şikayet üzerine otogarda tuvalet işleten M.K., yakalanarak tutuklandı. Tecavüze uğrayan küçük kız ise 'Babam bizi terk edince annem bize dört elle sarıldı. Ona yardım edemediğim için üzgünüm. Tek hayalim var; o da hakim yada savcı olmak." dedi.

Gecekondu bir evde biri zihinsel engelli olmak üzere 4 çocuğuna tek başına bakmaya çalışan Ş. Y., kızının tecavüze uğramasından üzerine kuma getirdiği 21 yaşındaki E.D. ile Adana’ya gittini öne sürdüğü eşi Hüsamettin Y.’nin sorumlu olduğunu savundu. Geçimlerini sağlamak için evlere temizliğe gitmek zorunda kaldığını, bu nedenle çocukları ile yeterince ilgilenemediğini belirten Ş. Y., "Sapık, kızımı geçen ay kandırıp evimize yakın otogar tuvaletine götürüp tecavüz etti. Tutuklandı. Kızımın yüzüne bakamıyorum. Ona sahip çıkamadığım için hayatım boyunca kendimi affetmeyeceğim" dedi.

ALLAH KOMŞULARIMIZIN EKSİKLİĞİNİ VERMESİN

Zihinsel engelli en büyük çocuğunu da okula göndermek istediğini belirten anne Ş. Y., "Kazandığım para ile ancak 50 lira olan evin kirası ve mutfak ihtiyacını karşılayabiliyorum. Tüm olumsuzluklara rağmen 10 yaşındaki oğlum da ablası ile aynı okula gidiyor. Eşim bizi terk ettikten 21 gün sonra dünyaya gelen kızım ise babasını hiç görmedi. Allah komşularımızın eksikliğini vermesin. Bazen onlar gönderirse yemek yiyebiliyoruz" diye konuştu

TECAVÜZE UĞRAYAN A.Y'DEN KOCAMAN LAFLAR

Üçüncü sınıf öğrencisi A. Y., okuyup hakim olmak istediğini söyledi. Annesini çok sevdiğini belirten A. Y., "Babam terk edince annem bize dört elle sarıldı. Kendisine ev işlerinin dışında yardım edemediğim için üzgünüm. Kötü insanlarla mücadele için tek bir hayalim var o da hakim ya da savcı olmak. Bize önce en büyük kötülüğü babam yaptı. Ne zaman el ele tutuşan bir çocukla babayı görsem ağlıyorum. Ama bu kötü günlerin bir gün biteceğine inanıyorum" diye konuştu.

F

Fırtına

Guest
Zihinsel engelli kız kardeşini fuhuş yaptırmak için kaçırdı

Kocaeli ve İstanbul’da 20 yaşındaki zihinsel engelli kız kardeşine fuhuş yaptırdığı iddia edilen abla gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Kartepe’de bulunan Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan mağdur N.M. (20), dayısı H.Ü’den kaldığı yurttan izin almasını istedi.

Zihinsel engelli N.M. için merkezden izin alan dayı H.Ü, yeğenini İstanbul Avcılar’daki evine tatil yapması için getirdi. Bu arada kız kardeşinin dayısının evinde olduğunu öğrenen ve dayısından habersiz zihinsel engelli üvey kız kardeşinin yanına gelen abla S.M, kardeşini kaçırdı.

Yeğeninin kaçırıldığını öğrenen dayı H.Ü, polise ekiplerine başvurarak kayıp ihbarında bulundu.

Yaklaşık bir ay sonra kaldığı yurda gelen zihinsel engelli kız, yurt yetkililerine tekrar yurtta kalmak istediğini bildirdi. N.M’nin arandığını bilen yurt yetkilileri durumu polise belirtti.

Yurda gelen polis ekipleri zihinsel engelli kızın ifadesini Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde görevli pedagog eşliğinde aldı.

Genç kızın verdiği ifade doğrultusunda araştırma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, üvey kız kardeşini para karşılığı erkeklerle ilişkiye zorladığı iddiasıyla abla S.M’yi, Kartepe’de yaşadığı evde gözaltına aldı.

Zanlı S.M, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zihinsel engelli N.M’nin, anne ve babasının 10 yıl önce boşanmalarının ardından 4 kardeşiyle birlikte yurtta kaldığı öğrenildi.

S.M’nin, emniyette verdiği ifadesinde suçlamayı kabul etmediği öğrenildi.

F

Fırtına

Guest
Katil Zanlısı Koca Öldürmeyip Sakat Bırakacakmış!

Adana'da ayrılma aşamasında oldukları karısını öldürdüğü öne sürülen koca, mahkemede verdiği ifadede, asıl amacının eşini diz kapaklarından vurup sakat bırakmak olduğunu söyledi.

Gördüğü aile içi şiddetten dolayı boşanmaya karar vererek 1 yıl önce babasının evine sığınan Ezgi K., 22 Ağustos günü eşinin uzaktan akrabası Cennet Ö.'nün Onur Mahallesi'ndeki evine çocuklarını almaya gittiği sırada kocası Mehmet K. tarafından öldürüldü. Şizofren olduğu öğrenilen zanlı, 28 Ağustos günü polise silahlı mukavemet gösterdikten sonra saklandığı evde özel harekat polisinin gerçekleştirdiği operasyonla yakalandı. Saklandığı çekyatın altından çıkarılırken polise sitem ederek, ''Benim hayallerim vardı. Beni niye yakaladınız? Hayalini kurduğum cinayetler vardı'' diyen zanlı, emniyette susma hakkını kullandı.

Çıkarıldığı nöbetçi mahkemede eşinin başka bir erkekle ilişkisi olduğunu ileri süren şahıs, planlarını ve cinayeti detaylı bir şekilde anlattı. Eşini öldürmek istemediğini söyleyen Mehmet K., ifadesinde şunları söyledi:

''Ben silahı gösterip sesini çıkarmamasını, benimle gelmesini söyledim. Ezgi ise, 'Ölürüm de seninle gelmem' diye cevap verdi. Şaka yaptığımı söyledim. Sigara istedi, verdim. Ardından da çakmağımı verdim. Önümde eğilerek sigara yakıyordu. Bu esnada ben de başına doğru 4 el ateş ettim. Zaten silahta 4 mermi vardı. İlk söylediğimde benimle gelseydi kendisini ıssız bir yere götürüp diz kapaklarından vuracak, bu şekilde yatalak olmasını sağlayıp hep ben bakacaktım. Amacım gerçekte öldürmek değildi, sadece sakat bırakacaktım.''

F

Fırtına

Guest
Zincire bağlı yaşam!

6610.jpg

Batman’ın Gercüş ilçesinde zeka özürlü olduğu için 7 yaşından beri zincire bağlı olarak yaşayan 22 yaşındaki genç, tedavi için yetkililerden yardım bekliyor.

Emin Soyvural'ın 7 çocuğundan en büyüğü olan Kemal Soyvural'ın, küçük yaşta geçirdiği menenjit hastalığı sonucu zeka özürlü olduğu belirtildi. İleri derecede zeka özürlü olan 22 yaşındaki genç, çevresine ve kendisine zarar vermesi ve evden kaçıp kaybolması nedeniyle evin bahçesinde ayağından zincire bağlı olarak yaşıyor. Ailesinin çaresizlikten zincire bağladığı Kemal, 15 yıldır bu şekilde yaşam mücadelesi veriyor. Oğlunun içinde bulunduğu durumdan kurtarılmasını isteyen anne Yıldız Soyvural, "Oğlum, doğduğunda menenjit hastalığı geçirdi. O günden beri ruhsal rahatsızlığı bulunuyor. Doktorlar, Kemal'in rahatsızlığından dolayı akli dengesini kaybettiğini söyledi. 4 yaşına kadar elimizde büyüttük, ancak yürümeye başladıktan sonra zapt edilemez oldu. Sürekli olarak evden kaçıp insanlara ve çevreye zarar vermeye başladı. Şikayetler artınca biz de zincirle bağlamaktan başka çare bulamadık. Şu anda çocuğum 22 yaşında ve ben anne olarak bir şey yapamıyorum. Yoksul olduğumuz için elimizden bir şey gelmiyor. Ana yüreğim, oğlumun bu durumuna dayanamıyor. Ne olur yetkililer bize yardım etsin, eşime geçinebileceğimiz kadar gelir getirecek bir iş bulsunlar" dedi.

Baba Emin Soyvural ise, oğlunun 8 aylıkken menenjit hastalığı geçirdiğini ve beyin özürlü olduğunu belirterek "4 yaşından beri ben ilgileniyorum. Küçük iken annesi ilgileniyordu. Büyüdükçe bakamıyoruz, kapı açıldı mı hemen dışarı fırlıyor, araçlar geçiyor, hayvanlar geçiyor. Millet bana çocuğunuza sahip çıkmıyorsunuz diyordu" şeklinde konuştu.

"İÇİM YANIYOR AMA YAPACAK BİR ŞEYİMİZ YOK"

Hayvanların zincirle bağlandığını söyleyen ancak kendi öz oğlunun da bu durumda olduğunu belirten baba Emin Sayvural, içinin yandığını ancak yapacak bir şeylerinin olmadığını söyledi. Baba Sayvural, "Bu çocuğu zincire vurmak boynumu zincire vurmak gibidir, içim yanıyor. Ama mecburen bu çocuğu zincire vuruyorum. Çünkü dışarı çıktığında her hangi bir vatandaşın arabası, kapısını, dışarıda neyi bulduysa zarar veriyor. Yetkililerden tek isteğim bu çocuğu ve ailemi geçindirebileceğim bir iş. Yetkililer bu zincirden utansın, benim bildiğim hayvanlar zincire vurulur, insanlar değil. Eğer bize insan sıfatıyla bakmıyorlarsa bundan sonra biz de bakmayacağız. Devletten özürlü çocuğum için aldığım bir bakıcılık ücreti var, o parayla hem özürlü çocuğuma, hem de 9 nüfuslu aileme bakmak zorundayım" diye konuştu.

F

Fırtına

Guest
Balıkesir'de Tüyleri Diken Diken Eden Bir Kürtaj Skandalı Yaşandı

Savcılığa gelen bir yolsuzluk ihbarı üzerine kentteki üç özel hastaneyi mercek altına alan jandarma bir kürtaj vahşetini ortaya çıkardı. Bir doktorun, yasal kürtaj sınırını aşmış kadınlara para karşılığı kürtaj yaptığı, bazı kadınların istemedikleri bebeklerini dünyaya getirttikten sonra para karşılığı başka ailelerin adına kaydettirdiği öne sürüldü.

Doktorun 7 kez yasadışı kürtaj yapıldığı belirlenirken, 5 aylık ve üzerindeki iki cenin, pizza kutusu içinde ve bebek bezine sarılarak gömüldükleri yerden çıkarılıp Adli Tıp'a gönderildi. "Neşter" adı verilen operasyonda ilk etapta gözaltına alınan 15 kişiden, hamile kadınlara önce ilaç verip bebeklerinin ölümünü sağlayarak, ardından kürtaj yaptığı öne sürülen doktor ile sekreterinin de aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklandı. Savcılık tarafından 42 kişi hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede doktorun 21 yıldan 85 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Bir kadının, bir yıl arayla iki kez doktora yasal süresi geçmiş bebeğini kürtaj yaptırdığı ortaya çıktı.

BEBEKLERİ PİZZA KUTUSUNDA GÖMMÜŞLER

Balıkesir'de özel bir hastanede tedavi gören bir kişi, tıbbi görüntüleme işlemlerindeki fark ücretini fazla bulup Devlet Hastanesi'ne gitmesine rağmen özel hastanede bu işlem yapılmış gibi kuruma fatura kesilince savcılığa başvurdu. Savcılık jandarmaya kentteki 3 özel hastanenin mercek altına alınması talimatını verdi. Yolsuzluk iddiasıyla başlatılan soruşturmada yolsuzluğun yanı sıra kürtaj vahşeti ortaya çıkarıldı. Özel hastanelerden birinde yolsuzluk iddialarıyla ilgili evrakları inceleyen jandarma ekipleri, hamile olarak kaydı yapılan bazı kadınların nüfus müdürlüğünde doğum kayıtları olmadığını belirleyince kayıp bebeklerin peşine düştü

Bu durumda olan T.Y. ve S.K. adlı kadınların ifadelerine başvuran Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kadınların bebeklerinin yasal süre olan 10 hafta geçmesine rağmen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. İsmail E. tarafından kürtajla alındığını belirledi. 4-5 aylıkken kürtaj yapılan ve biri pizza kutusu içinde, diğeri bebek bezine sarılarak gömülen iki bebek cenini ebeveynlerinin ifadeleri sonucu, Balya ve Susurluk ilçelerindeki mezarlarından çıkarılıp Adli Tıp'a gönderildi.

ÖZÜRLÜ DİYE KÜRTAJ YAPTI

4 aylık hamile T.Y.'ye doktor İsmail E.'nin ultrasonda yaptığı kontrolden sonra başka bir tetkik yapmadan bebeğinin özürlü olduğunu söylediği ve kürtaj için bin lira ücret istediği, 400 liraya anlaştıktan sonra kadına ilaç verilip ardından suni sancıyla bebeğin ölü olarak doğurtulduğu belirlendi. İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemede T.Y.'ye ait olduğu belirlenen ceninin 11-14 haftalık olduğu tespit edildi.

HAYATINIZ HASTANEDE GEÇER DİYE KÜRTAJA ZORLADI

Balya'da yaşayan S.K.'nin ise 2010'da 4.5 aylık hamileyken kontrole gittiği üç doktorun da bebeğin eli olmadığını ve sağlık sorunları olduğunu söylemesi üzerine bu doktorlardan İsmail E.'ye ikinci kez gittiği belirlendi. "Hayatınız üniversite hastanelerinde geçer" diyerek kürtaja ikna eden ve 5 bin lira isteyen doktorla 2 bin liraya anlaşan kadının, suni sancıyla bebeğini doğurduğu, bebekte doğduğunda kalp atışları olduğu öne sürüldü. Balya Kaşıkçı köyündeki mezarı açılan ceninin İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemesinde 4.5 aylık ve annesinin S.K. olduğu belirlendi. Çocuk özürlü olduğunda yasal süre geçse de heyet raporu alındığında kürtaj yapılabildiği, ancak doktorun buna gerek kalmadan kürtaj için aileleri ikna ettiği öne sürüldü.

YEDİ BEBEĞİ KÜRTAJLA ALMIŞ

Özel hastanenin aynı zamanda yönetim kurulu başkanlığını da yapan Dr. İsmail E.'nin (47) 2007-2010 yılları arasında Balıkesir'deki bir özel hastane ile Susurluk, Karacabey, Balıkesir'deki muayenehanelerinde 6 kadına 7 kez yasadışı kürtaj yaptığı, bir kadının bir yıl arayla iki kez kürtaj yaptırdığı belirlendi.

AZERİ KADININ BEBEĞİNİ, ÇOCUĞU OLMAYAN ORTAĞININ ÜZERİNE KAYDETTİRMİŞ

Doktorun muayenehanesinde "Bebek hakkında hiçbir hak iddia etmiyorum" yazılı belgelere ulaşılması üzerine istenmeyen bebeklerin de başka kişilere satıldığı öne sürüldü. Dr. İsmail E.'nin Bandırma'da görev yaptığı 2007 yılında bebeğini istemeyen Azeri uyruklu E.İ.'nin doğumunu yaptırıp, bebeği şu anda ortağı olan ve çocuğu olmayan A.K.'nin eşi M.K. doğum yapmış gibi belge düzenlediği tespit edildi.

7 SUÇTAN 85 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Şubat ayında başlayan soruşturmada 4 aylık çalışma sonucunda 6 Haziran'da "Neşter" adı verilen operasyon düzenlenirken, 15 kişi gözaltına alındı. Doktor İsmail E., sekreteri Emine Ülker U. ve yolsuzluğa karıştığı öne sürülen doktor M.T. tutuklandı. Olayla ilgili tutuklanan bir kişi ise itiraz üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcı aralarında kürtaj yaptıran kadınların ve doktor, sekreteri ve ebelerin bulunduğu 42 kişi hakkında iddianame hazırladı. Doktor İsmail E.'nin, "nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, çocuk düşürtme, çocuğun soy bağını değiştirme, kişinin rızası olsa bile çocuk düşürtme nedeniyle kişinin beden veya ruh sağlığını zarara uğratma, suçu bildirmeme, delilleri karartma" suçlarından 21 yıldan 85 yıla kadar hapsi isteniyor. Doktor İsmail E.'nin, doktor M.T., sekreteri, ebe ve hemşireler aracılığıyla hastaneye başvuran hamile ve kürtaj zamanı geçmiş hastalarla temas kurduğu, doktora tedaviye giden Balıkesir merkez ve köylerdeki kadınların da doktorun yasadışı kürtaj yaptığını bildiği ve birbirlerine tavsiye ettiği öne sürüldü. Zanlıların özel hastanede devleti milyonlarca TL zarara uğrattıkları belirtildi.

İL JANDARMA KOMUTANI KURMAY ALBAY SERCAN: "EKİBİM ÇOK BAŞARILI BİR OPERASYONA İMZA ATTI"

Balıkesir İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Gürcan Sercan, operasyonda görev alan tüm ekibinin 4 aylık çalışmada çok başarılı bir operasyona imza attığını belirterek, "Ekiplerimiz yolsuzlukla ilgili belgeleri kontrol ederken çok küçük bir detayı titizlikle inceleyerek bazı bebeklerin hastane kayıtlarında var olduğunu, ancak nüfusta gözükmediklerini belirledi. Ardından da yasıdışı kürtaj ortaya çıkarıldı" dedi.

F

Fırtına

Guest
Engelli kıza böyle işkence yaptılar

6643.jpg

Zihinsel engelli kadını işkence ederek öldüren biri kadın 3 İngiliz gence ömür boyu hapis cezası verildi.

İngiltere'de Daniel Newstead (20), Chantelle Franklyn Booth (22) ve Joe Boyer (18), zihinsel engelli Gemma Hayter'i (27) kandırarak Warwick'te bir tren hangarına götürdüler. Burada Hayter'i soyup, kafasına bir poşet geçirdiler ve idrarlarını bir tenekeye doldurup içmeye zorladılar. Zihinsel özürlü kızı vahşice döven gençler, kız baygınlık geçirince onu tuvalete kilitleyerek ölüme terk ettiler.

Hayter'ın annesi Sue Prince, kızına cep telefonundan ulaşamayınca polise haber verdi. Hayter'in cesedini hangarda bulan polis, güvenlik kameralarını incelemeye alarak üç gencin kimliklerini saptadı. Yakalanan gençler çıkarıldıkları mahkemede taammüden adam öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkûm edildi.

gülümse_hayata

Üye
Üye
İngiltere bu işkenceyle ayağı kalktı

İngiltere otistik çocuğa yapılan işkenceyle ayağı kalktı. Bakıcı kadılar bir klinik servisteki otistik çocukları döverken görüntülendi.

Görevleri servise binen otistik çocuklara yardımcı olmak ancak yaptıkları tam tersi. Servisle okullarına giden otistik öğrencilere yardımcı olmak için görevlendirilen bakıcı kadınlar minibüste çocuklara dayak attı. Bakıcı kadının otistik çocuğa tokat atması ve sonrası sopayla vurması İngiltere’yi ayağı kaldırdı.

Görüntülerin ortaya çıkmasıyla otistik çocuğun ailesi servis şoförüne ve iki servis görevlisine 20 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

gülümse_hayata

Üye
Üye
FNEMOXXTOKAJOLQZWBFM.jpg

Hakim babası tarafından 7 yıl önce gördüğü şiddetin videosunu YouTube’da yayınlayan engelli kız ABD’yi karıştırdı. Dayakçı yargıç hakkında soruşturma başlatıldı.

TEKSAS Mahkemesi’nin aile hakimi William Adams, 24 yaşındaki kızı Hillary’yi 2004’te öldüresiye dövmesinin bedelini şimdi ödeyecek. Denge sorununa yol açan bir sendromla dünyaya gelen Hilary,

16 yaşındayken hakim babası tarafından kemerle 20 kez kamçılanarak gördüğü şiddetin videosunu geçen hafta YouTube’da yayınladı. Bilgisayarındaki webcam’i kayıttayken tesadüfen çekilen dehşet görüntülerini YouTube’da 600 bin kişi izledi.

Facebook’ta başlatılan ‘Hakim William Adams’ı seçmeyin’ kampanyasına 6 bin kişinin destek vermesinin ardından, hakim baba hakkında soruşturma başlatıldı. Babasının psikolojik yardım alması için görüntüleri yayınladığını söyleyen Hilary’ye annesinden de destek geldi. Skandalla ilgili yerel basına konuşan hakim baba, “Olay geçmişte kaldı. Beni kızdırdı, dövdüm. Ne var çocuğumuzu disiplin edemeyecek miyiz” dedi.

Milliyet

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engelli çocuğunu dilendiren anneye ceza

ACSQSVDZNCQPGNLRWXUV.jpg

Kış günü kızını kaldırıma yatırıp, merhamet avcılığı yapan Zeynep C.'ye 174 lira para cezası kesildi

Merkez Seyhan İlçesi Tepebağ Mahallesi'nde yaya trafiğinin en yoğun caddelerden Çakmak Caddesi'ni mekan tutan Zeynep C., doğuştan ayaklarında kemik eğriliği bulunan kızı F.C.'yi kış gününde kaldırım üzerine yatırıp, tedavi ettireceğini söyleyerek yoldan geçen vatandaşlardan para toplamaya çalıştı.

Haftalardır aynı yerde dilenen 5 çocuk annesi Zeynep C.'nin merhamet avcılığı yapmasından rahatsız olan esnaf, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen güven timi, minik F.C.'nin perişan halde dilendirilmesine son vermek için müdahalede bulundu. Bu sırada Zeynep C. polislere direnip, gazetecilere saldırdı. Kızını kucağına alıp, kaçmaya çalışan hamile dilenci, kendisini görüntüleyen gazetecilere "Şimdi bu kızı sana fırlatırım" diyerek tehdit etti. Zeynep C. içi kola dolu teneke kutuyu gazetecilere fırlattı. Araçların arasından gazeteciyi kovalamaya başladı.

KAÇMAYA ÇALIŞTI

Polis ekibi, Zeynep C.'yi engellemeye çalıştı. Bunun üzerine engelli kızı sırtında olduğu halde otobüs duraklarına doğru koşan Zeynep C. halk otobüsüne binerek kaçmak isterdi. Hareket etmek üzere olan halk otobüsünü durduran polisler, anne ile engelli kızını otobüsten indirdi. Polis merkezine götürülen Zeynep C. hakkında çocuğunu dilendirmek ve istismar suçundan 174 lira para cezası yazıldı, ayrıca çocuk mahkemesinde dava açılması için işlem yapıldı.
Haber A

gülümse_hayata

Üye
Üye
Tecavüzcü babaya 28 yıl hapis

ANTALYA’da görme engelli ve aynı zamanda albino olan 16 yaşındaki kızına 10 yaşından bu yana tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan baba R. Ü., 28 yıl 1 ay 15 gün hapse mahkum edildi.

Marangozluk yapan ve 15 yıllık kick boks antrenörü olduğu belirtilen 36 yaşındaki R. Ü.’nün M. Ü. ile yaptığı evliliğinden, 1995 yılında albino olarak kızı dünyaya geldi. Arkasından bir erkek çocuk sahibi olan çift arasında zaman zaman tartışma yaşandı.

Geçen yıl liseye başlayan kızın eve gitmek istememesini, fizik öğretmeni fark etti. Öğretmeni A.D.M.’nin ısrarlı soruları üzerine genç kız, öz babasının ilkokul 4’üncü sınıftan itibaren kendisine tecavüz ettiğini söyledi.

Okul müdürü ve öğretmenlerin tutanak altına aldığı iddia polise intikal ettirildi. Gözaltına alınan baba R. Ü. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

"DÖVDÜĞÜM İÇİN İFTİRA ATIYORLAR" DEDİ

Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada karar verildi. Suçlamaları kabul etmeyen sanık Ramazan Ü., kızını ve eşini disipline etmek için zaman zaman dövdüğünü, onların da intikam almak amacıyla böyle bir iftira attıklarını ileri sürdü.

Mahkemede, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nin genç kızın ruhsal sağlığının bozulduğuna yönelik raporu da okundu. R. Ü.’ye, ’çocukların cinsel istismarı’ suçundan 28 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engelli Öz Kızına Tecavüz!

Kocaeli'de karısıyla boşandıktan sonra velayetini üzerine aldığı sağır ve dilsiz olan 15 yaşındaki öz kızı M.K.'ya tecavüz ettiği iddia edilen baba E.K.(34), kızının işaret diliyle şikayetçi olmasıyla gözaltına alındı...

Edinilen bilgilere ve iddialara göre olay şu şekilde gelişti; Daha önce Eskişehir ve Giresun'da ikamet eden baba E.K.(34) ile sağır ve dilsiz kızı M.K.(15) yaklaşık 1 yıl önce İzmit Alikahya'ya yerleşti.

Sağır ve dilsiz olan kız M.K. ise geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda kendileri gibi İzmit'te ikamet eden ancak babasıyla 2003 yılında boşanan annesi S.K.(32)'nin yanına gitti. Ziyaret sırasında sinirli ve asabi hareketleri ile dikkat çeken 15 yaşındaki M.K.'nın annesi kızını sıkıştırdı ve kızının ağzından çıkanlar karşısında şok oldu. Kızını alarak polisin yolunu tutan anne S.K. eski kocasından şikayetçi oldu.

İDDİALARI KABUL ETMEDİ
Kendilerine gelen şikayet ile hemen konu hakkında soruşturma başlatan İzmit İlçe Asayiş Bürosu ekipleri söz konusu şahsı Dilovası'nda çalıştığı şantiyede gözaltına alındı.

Küçük kızın sağır dilsiz tercüman, pedagog ve avukat eşliğinde alınan ifadesinde ise, 2010 yılından beri babasının fiili livatasına defalarca maruz kaldığını, söylediği iddia edildi. Baba E.K. ise suçlamaları kesinlikle kabul etmediğini belirtti.

Baba alınan ifadesi ve biten işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Günün En İğrenç Haberi Kızına Tecavüz Eden Baba

15 yaşındaki işitme engelli kızına "cinsel istismarda" bulunan baba tutuklandı. 132.kez Okundu

İzmit'te 15 yaşındaki işitme engelli kızına "cinsel istismarda" bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan baba, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

İzmit Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne başvuran S.K. adlı kadın, 9 yıl önce boşandığı kocasının yanında kalan işitme engelli 15 yaşındaki kızının,"Babası tarafından cinsel istismara uğradığını" söyleyerek şikayetçi oldu.

Bunun üzerine çalışma başlatan polis, Dilovası'nda çalışan baba 34 yaşındaki E.K'yı gözaltına alarak, İzmit Asayiş Büro Amirliği'ne götürdü.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan E.K, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİR KİŞİ 22 ÇOCUĞU TACİZ ETMİŞTİ

İzmit, daha önce de tecavüz haberiyle çalkalanmıştı. Ekim ayı başında ortaya çıkan taciz haberi sonucunda bir zanlı yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Duyanları şoke eden habere göre, Kocaeli'nin değişik noktalarında yaşları 9 ile 14 arasında değişen 22 kız çocuğunu elle taciz ettiği öne sürülen bir kişi, çalıştığı iş yerinde polis ekipleri tarafından gözaltına almıştı.

15 özel ekibin harekete geçtiği operasyonla yakalanan şahıs gözaltına alınmıştı. İbrahim İ. (30) isimli şahsın ifadesinde suçlamaları kabul etmemiş, zanlının okul çıkışı yanlarına gidip, "Uyuşturucu kullanıyor musun?" diye sorduğu kız çocuklarını cüzdanına yerleştirdiği polis rozetiyle kandırdığı iddia edilmişti.

İzmit'te 6, Çayırova'da 7, Gebze'de 1 ve Pendik'te 9 kız çocuğunu taciz ettiği öne sürülen İbrahim İ., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti.

Tekerlekli Sandalye