Virüs paketi ve yardımlar

nadengi30

Üye
Üye
Dün açılan konuya değinecektim. Aslında nasıl yorumlamak gerekir bilmiyorum çünkü daha dün karar alındı ve ne yapılacağı aile çalışma sosyal hizmetler bakanlığına bağlıdır. 2 milyar sosyal yardımlar için ödenek verildi ancak kimlere ve nasıl verileceğini bakanlık belirler. Şu gerçek var emekli maaşları en düşük 1500 yaptılar ve emekli bayram ikramiyeleride Nisan ayına yani erkene alındı. Engellilere hiçbir şey yok pakette. BAKALIM

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nadengi30

Üye
Üye
Hükümete yakın Bir kanalın haber bülteninde geçtiği gibi ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL ödeneceği kuvvetli bir ihtimal gibi gözüküyor. İçeriği kısa zamanda belli olacak. o haber sağlam yerden olmazsa sunulmazdı. Belliki öyle bir çalışma var. Zaten tahmin edilende buydu. çünkü dünyanın başka ülkeleride vatandaşlarına böyle yardım etti. Umuyorum bütün insanlık bu korkunç virüsü en kısa zamanda yenecektir.

nadengi30

Üye
Üye
Toplamda 2 milyar (2 katrilyon) onların belirlediği şartlara uyan ailelere 1000 lira eski parayla 1 milyar dağıtılacak tahminen.

nadengi30

Üye
Üye
Kriterleri aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı belirleyecek.hangş kriterlere uyanları kapsar şimdilik kimse kesin birşey söylemek mümkün değildir. kesin olan karar. 2 milyarlık yardımın ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak olmasıdır. habere göre yaklaşık 2 milyon aileye 1000'er lira yardım yapılacağıdir. Yakında belli olur. Allah şifa versin para olmasada olur

Timsah

Üye
Üye
Baska sitede okudum engelli ayligi alan birisine mesaj gelmis 1000tl yardim alacaksiniz diye bu sitedende boyle bisey gelen varmi engelli maasi alanlara

orcunaral

Üye
Üye
peki bunu bilen hicbir arkadasimizdami yok hem engeli aylığı hem bakım aylığı alan kişilerde bu haktan yararlanama hakki varmi site yöneticimiz bilgi verme olaganiniz yokmu

septik

Editör
Editör
[MENTION=7511]orcunaral[/MENTION]

Resmi anlamda bir açıklama olmadığı sürece ne diyebilirizki ?

Asp Bakanının yaptığı açıklamaları hepimiz duyduk, 2 milyon haneye sosyal destek anlamında 1000 tl yardım yapılacak, herhangi bir yere müracat etmenize gerek yok haneler belirlendi en geç nisan ayının başında hesaplara geçecektir.

Sürekli evde kalın, dışarısı risk barındırıyor uyarısı yapılırken, asp bakanlığının inatla açıklayıcı bir bilgi vermeyerek milleti sydv kapılarına yığmasıda düşüncesizlik oldu. Hatta sanırım sydv larınada ilk açıklama yapıldığı zaman bilgi verilmediği anlaşılıyor, ne yardımın yatacağı tarih hakkında nede kimlere verileceği konusunda net bilgileri yoktu.

Bu durum üzerine herkes tahminlerde bulundu, sorular soruldu, fakat eldeki bilgi yukardaki açıklama kadar. Yorum yapmak kolay ama hatalı bilgi vermektense en geç 1 hafta içinde belli olacak sonuçları beklemeyi tercih ediyorum.

anatomie

Üye
Üye

Mersin02

Üye
Üye
1000 tl yardimi ptt hesabina yatacak degil mi arkadaslar. Cunku makalede tc si filan diyor isme gondermezler herhal. Cunku postanede yigilma olur boyle

serbetcimehmet

Üye
Üye
halen hazirda vakiftan yardim aliyorsan yakacak elektirik indirimi vs uardim alan kişinin vakifta kimin adina kayitliysa yardim alan o işinin ptt de hesabi yoksa tc sine yatacak eger varsa hesabi hesabina yatacakdir

serbetcimehmet

Üye
Üye
Arkadaslar bu haberde asgeri ucretin 2700 tl ye yukselmesiyle alakalidir olursa ayni oranda evde bakim ucretlerine ve 2022 maaslarina da yansir mi ?

SM-J700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye