Vitamin Önerisi: Solgar Male Multiple

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aslında vitamin haplarından ziyade doğal yollardan vitamin alınması taraftarıyım ama benim gibi, meyve düşmanı ve kış aylarında güneş görmeyenler için bir şekilde vitamin takviyesinin gerektiğini düşünüyorum. Başkalarını bilmem ama yukarda saydığım nedenlerden dolayı bende kış aylarında az da olsa bir kırgınlık hali oluyor. Birkaç kez kan testi yaptırdım D vitamini eksikliği çıktı. Her neyse bende hani şöyle tüm vitaminlerin karması olan “multivitamin” adıyla satılan en sağlıklı vitamin nedir diye araştırma yaparken yolum daha önce omega 3 habını kullandığım “ Solgar Male Multiple” ye düştü. Solgar marka olarak gerçektende sağlam bir marka. Yaklaşık 2 haftadır bu vitamini kullanıyorum. Bendeki etkisi kendimi 2 hafta öncesine kadar daha zinde, daha aktif hissediyorum. Bu vitamini ben gibi meyve yemeyen. Uzun aylar güneş görmeyen, diyet yapan arkadaşlara tavsiye ederim. Tabi ilacı kullanırken veya öncesinde kan ölçümü yaptırarak kullanmak daha sağlıklıdır. Hernekadar içeriği doğal olarak söylensede karaciğerde sorunlar çıkartabilir. O yüzden rastgele kullanmayın derim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar bu vitamin bende ishal yaptı. 3 Hafta kullandıktan sonra bağırsaklarımı bozuverdi. :) Daha sonra ben kullanmayı bırakıp vitamine verdiğim 85 tl ziyan olmasın diye vitamini kullanması için kardeşime verdim. :) Ama onda hemen ishal yapıverdi. Kullanmayı düşünenlere bu ek bilgileride vereyim.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Sevgili Halil,
Öncelikle Selamlar.
Farklı Network firmalarının ürünlerini, dört-beş maaşım kadar bedel ödeyip tükettim.
Zayıflama, Sağlık-Güzellik, Gıda Takviyeleri sektörleri o kadar büyük ki yüz milyarlarla (Dolar) ifade ediliyor.
Dört beş ay içerisinde kilo sorunum tamamen çözülmüş olacak.
Ben Karatay Beslenmesi sayesinde (yaklaşık üç ayda)18 kilo verdim.
Şuan ben gelirimin sadece %10’u kadar bir rakamı bunlara harcıyorum.
Ocean’ın Multivitamin-Multimineral+ likopen takviyesi ve New life’ın CoEnz QH’ı bir de omega alıyorum.
Diyetimin şizofreniyle ilgili faydalarını ise zaten burada paylaşmıştım.
Link vermeyeyim de şöyle yapın bulursunuz diyeyim: Google’a Ekmek Şeker Şizofreni yazınca ilk paylaşım bana ait.
Saygılar..

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Son olarak:
Profil fotoğrafımdaki halimle şuan uzaktan yakından alakam yok. :)
Az bi gıdık kaldı. Ve Saçlar daha uzun, sakal kirli :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hakancım son halinin fotosunu merak etmedim değil. :)
Aslında "solgar" çok kaliteli bir marka. Daha önce omega 3 ünü kullanmıştım. Tabi burda illada markayı kötülemek istemem benim bünyemde yan etki göstermiş olabilir.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Halil,
Şuan yediğim her şeyi ilaç niyetine alıyorum.
un ve şeker içeren bir şey yemiyorum.
Diyetim yağ, protein ve kaliteli karbonhidratlardan oluşuyor.
İnsanlar yüz yıl önce ne tüketiyorlarsa ben de öyle besleniyorum.
İstisnaları var tabii:
1- Siyah çay.
2- Omega ve diğer iki çeşit vitamin takviyesi.
Yani geçen asrın başından biri hayata dönse ve misafirim olsa yediğim şeylerin neredeyse tamamını o da rahat rahat yer.
Karatay Diyetini bi araştırmanı ve hatta denemeni tavsiye ederim.
Fotoğraf işi kolay, yarın çekinir Pazar değiştiririm. :)
En iyi akşamlar..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Karatay diyetini bilmezmiyim. Canan hocanın çıktığı hiç bi tv programını kaçırmam. Sürekli takip ettiğim biridir. Bu konuyla ilgili yazılmış çokta kitabı var. Kitaplarını okuyamadım ama gazete haberleri ve roportajları ve tv programları sürekli takibimdedir. :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu arada canan karatay deyipte caps koymamak olmaz :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:eek: Kim ne derse desin seviyorum ben bu kadını..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu caps koyup koymamakta çok terettüt etttim ama benim en çok güldüğüm karatay capsıdır. :)

5.jpg

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:eek: İşte bu! Bu kadın sevilmez mi ya...

Tekerlekli Sandalye